Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunElden Ring, Sekiro’nun Kıssa Anlatımı Usulünden İlham Almış

Elden Ring, Sekiro’nun Kıssa Anlatımı Usulünden İlham Almış

From Software’in merakla beklenen souls-like türündeki yeni oyunu Elden Ring, doğal olarak stüdyonun önceki oyunlarından birtakım izler taşıyor. Hatta görünene göre bu izlere hikaye anlatımı da dahil.

Oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki, oyundaki drama ve insan unsurlarına daha fazla odaklanmak için Sekiro’nun hikaye anlatımı tarzından ilham aldığını açıkladı.

Miyazaki, PlayStation Blog ile yaptığı bir röportajda Sekiro’nun Dark Souls serisinin genellikle kasıtlı olarak kriptik olan hikaye anlatımına kıyasla daha doğrudan bir hikaye anlatımına sahip olduğunu kabul etti. Elden Ring ile birlikte, oyunun dünyasına daha fazla gizem katmak için parçalara ayrılmış bir anlatıya dönüş olacak.

Ancak yine de Sekiro’daki hikaye anlatımı tarzı tamamen terkedilmiş değil. Miyazaki, bununla ilgili olarak “…insan unsurlarına ve dramaya eskisinden daha fazla odaklanılıyor. Kesinlikle Sekiro’nun bunu nasıl ele aldığından biraz ilham aldık ve iyi kısımları Elden Ring’e uygulamaya çalıştık.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Sekiro’da sinematikler sırasında diyaloglar olduğu ve nispeten alışılagelmiş bir hikaye anlatımı tarzına sahip olduğu için oyunun anlaşılması çok da zor değil. Öte yandan Dark Souls serisi (ve tabii ki Bloodborne), oyunun size sağladığı bilgiler dışında, lore hakkında bilgi sahibi olmadan anlaşılması çok zor hikayelere sahipler.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar