Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunElden Ring, Steam’de En Çok Eş Vakitli Oyuncuya Ulaşan 6. Oyun Oldu

Elden Ring, Steam’de En Çok Eş Vakitli Oyuncuya Ulaşan 6. Oyun Oldu

From Software’in yeni açık dünya rol yapma oyunu Elden Ring, piyasaya sürüleli henüz iki hafta bile olmadı, ancak bu süre zarfında oyun rekor üstüne rekor kırmayı başardı. İlk olarak oyun, çıkış gününde Steam’de 690 binden fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak Steam’de eş zamanlı olarak en çok oynanan oyunlar sıralamasında Lost Ark’ın hemen ardından ikinci sıraya yerleşmişti.

Daha sonra 27 Şubat’ta sona eren haftada, Elden Ring, Steam’in haftanın en çok satan oyunları listesinin ilk üç sırasına yerleşmişti. Son olarak ise oyunun Birleşik Krallık’taki satışları baz alınarak Elden Ring’in en hızlı satan souls oyunu olduğuna dair haberler paylaşılmıştı. Şimdi de oyun, Steam’de tüm zamanlarda en çok eş zamanlı oyuncuya ulaşan oyunlar sıralamasında sağlam bir yer edindi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elden Ring, Steam’de En Çok Eş Vakitli Oyuncuya Ulaşan 6. Oyun Oldu 1

Elden Ring, PC Gamer’ın aktardığı habere göre, piyasaya sürülmesinden sonraki ikinci hafta sonunda, Steam’de 950.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak yeni bir rekor kırdı. SteamDB tarafından paylaşılan rakama göre, oyun tam olarak 953.426 eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Bu da Elden Ring’i, Steam’de tüm zamanlarda en çok eş zamanlı oyuncuya ulaşan oyunlar sıralamasında altıncı sıraya yerleştirdi.

Oyunun Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı, Steam’de kaç kişinin oyunu satın aldığı hakkında net bir fikir vermese de, gelen ilk satış istatistikleri, oyunun tüm platformlardaki satış rakamları toplamının 10 milyondan fazla olduğuna işaret ediyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar