Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOyunElden Ring, Steam’de En Çok Eş Vakitli Oyuncuya Ulaşan 6. Oyun Oldu

Elden Ring, Steam’de En Çok Eş Vakitli Oyuncuya Ulaşan 6. Oyun Oldu

From Software’in yeni açık dünya rol yapma oyunu Elden Ring, piyasaya sürüleli henüz iki hafta bile olmadı, ancak bu süre zarfında oyun rekor üstüne rekor kırmayı başardı. İlk olarak oyun, çıkış gününde Steam’de 690 binden fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak Steam’de eş zamanlı olarak en çok oynanan oyunlar sıralamasında Lost Ark’ın hemen ardından ikinci sıraya yerleşmişti.

Daha sonra 27 Şubat’ta sona eren haftada, Elden Ring, Steam’in haftanın en çok satan oyunları listesinin ilk üç sırasına yerleşmişti. Son olarak ise oyunun Birleşik Krallık’taki satışları baz alınarak Elden Ring’in en hızlı satan souls oyunu olduğuna dair haberler paylaşılmıştı. Şimdi de oyun, Steam’de tüm zamanlarda en çok eş zamanlı oyuncuya ulaşan oyunlar sıralamasında sağlam bir yer edindi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elden Ring, Steam’de En Çok Eş Vakitli Oyuncuya Ulaşan 6. Oyun Oldu 1

Elden Ring, PC Gamer’ın aktardığı habere göre, piyasaya sürülmesinden sonraki ikinci hafta sonunda, Steam’de 950.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak yeni bir rekor kırdı. SteamDB tarafından paylaşılan rakama göre, oyun tam olarak 953.426 eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Bu da Elden Ring’i, Steam’de tüm zamanlarda en çok eş zamanlı oyuncuya ulaşan oyunlar sıralamasında altıncı sıraya yerleştirdi.

Oyunun Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı, Steam’de kaç kişinin oyunu satın aldığı hakkında net bir fikir vermese de, gelen ilk satış istatistikleri, oyunun tüm platformlardaki satış rakamları toplamının 10 milyondan fazla olduğuna işaret ediyor.

Kaynak:  Technopat

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar