Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimElektrikli Dacia Spring'in Türkiye lansmanı gelecek yıla ertelenebilir

Elektrikli Dacia Spring’in Türkiye lansmanı gelecek yıla ertelenebilir

Şinasi Kaya: Elektrikli Dacia Spring'in Türkiye lansmanı gelecek yıla ertelenebilir 1

İlk etapta bu yılın başında Türkiye’ye gelmesi planlanan Dacia Jogger’ın üçüncü çeyreğe kaldığını öğrenmiştik. Ancak görünen o ki bu durum sadece Jogger için geçerli değil. Dacia Spring’in Türkiye lansmanı da ertelenebilir.

Yeni Jogger’ın uluslararası basın test sürüşü organizasyonunda konuşan Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, Jogger’ı şu anda getirebileceklerini ancak tedarik sıkıntısı nedeniyle yeterli sayıda araç getiremeyeceklerini ve müşteriye “araç yok” demek istemediklerini belirtti. Ayrıca yüzde 60 vergi dilimini hedeflediklerini dile getiren Çağdaş, bu nedenle tedarik sorununun azalacağı, ekonominin daha stabil olacağı ve ÖTV matrahlarının artacağı öngörüsü ile yeni Dacia Jogger’ı eylülde pazara sunacaklarını söyledi.

Ocak ayında otomotiv üretimi ve ihracatı azaldı

4 sa. önce eklendi

“Spring’i tüm yenilikleriyle getirmek istiyoruz”

Berk Çağdaş, Dacia Spring’in Türkiye pazarına sunulmasına yönelik takvimle ilgili de açıklama yaparak, “Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Bir lansmanı tek bir motor seçeneği ile yapmak Türkiye gibi pazarlarda son derece sakıncalı. Önümüzdeki yıl Dacia Spring’in yeni bir elektrikli motor daha olacak.

Zoe standartlarında bir motor olacak. Şu anda Dacia ile masadayız. Bir ihtimal Dacia Spring lansmanını önümüzdeki yılbaşına bırakabiliriz. Çünkü iki motorla getirmek istiyoruz. Ayrıca logo ve ön panel de değişmiş olacak. Lansmanı yaparken aracı tüm yenilikleri ile getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Çağdaş, Renault Megan e-Tech modelinin lansmanının da üretim şartlarındaki iyileşmeye paralel yılın ikinci yarısında getirileceğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Otomobil Teknolojileri Haberleri
  • Dacia Spring’in Türkiye lansmanı gelecek yıla ertelenebilir

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar