Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk'tan Tesla'yı Dışlayan Joe Biden'a Kapak Üzere Karşılık

Elon Musk’tan Tesla’yı Dışlayan Joe Biden’a Kapak Üzere Karşılık

ABD Başkanı Joe Biden ve Tesla CEO’su Elon Musk, son haftalarda birbirleri arasındaki yüksek tansiyonu sosyal medyada yansıtmaya başladı. Başkan Biden, daha önce ülkedeki elektrikli otomobil sektörüne dair yaptığı açıklamalarda Tesla’nın adını ağzına almamış, bunun sonucunda da Elon Musk’ın tepkisini çekmişti.

Bugün, bu gerilim yeni bir meyvesi daha çıktı. Başkan Joe Biden, ülkedeki elektrikli otomobil sektörü hakkında yaptığı yeni paylaşımda yeniden Elon Musk ya da Tesla’nın ismine yer vermedi. Bu paylaşım üzerine Elon Musk, Joe Biden’ın paylaşımına Tesla’nın iki şirketten de daha önde olduğunu gösteren bir yanıt verdi.

Joe Biden’ın paylaşımı

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk'Tan Tesla'Yı Dışlayan Joe Biden'A Kapak Üzere Karşılık 1

Ford, elektrikli araçlar üretmek için 11 milyar dolar yatırım yapıyor ve ülke genelinde 11.000 kişilik istihdam yaratıyor.

GM, tarihindeki en büyük yatırımı yapıyor: Elektrikli araçlar üretmek için 7 milyar dolar yatırım yapıyor, Michigan’da 4.000 kişilik istihdam yaratıyor.

Elon Musk’ın cevabı:

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk'Tan Tesla'Yı Dışlayan Joe Biden'A Kapak Üzere Karşılık 3

Tesla, elektrikli araçlar üretmek için 50.000’den fazla ABD istihdamı yarattı ve GM + Ford’un iki katından fazla yatırım yapıyor. [bu hesabı kontrol eden kişinin bilgisine]

Elon Musk ve Joe Biden arasındaki gerilim, aslında ilk olarak Biden’ın GM ve Ford CEO’larıyla buluştuğu ve kısa bir basın açıklaması yaptığı dönemde gelmişti. Musk, Tesla’nın dışlandığı bu buluşmadaki açıklamaların ardından Joe Biden için Twitter’da ‘insan şeklinde nemli çorap kuklası‘ sözlerini söylemişti.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar