Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunEpic Games Store Artık Kullanıcılara Yeni Bir Muvaffakiyetim Menüsü Sunuyor

Epic Games Store Artık Kullanıcılara Yeni Bir Muvaffakiyetim Menüsü Sunuyor

Epic Games, geçtiğimiz Kasım ayında çevrim içi oyun mağazasında bir başarım sistemi kullanıma sunmuştu. Şimdi ise şirket, Epic Games Store’daki tüm kullanıcılarının, arkadaşlarının başarılar menüsüne erişmelerine imkan tanıyor.

GameSpot tarafından paylaşılan ilgili haberde belirtilene göre, artık Epic Games Store kullanıcıları profil resimlerine tıkladıklarında açılan menüden “Başarılarım” bölümüne erişebilecekler. Bu bölüm, bir kullanıcının Epic Games kütüphanesinde sahip olduğu bütün oyunlardaki başarıları ve arkadaşları için bir merkez görevi görüyor.

Kullanıcılar, herhangi bir arkadaşlarının adına tıklayarak onun başarılarını da görebilirler. Başarılar sayfası; kaç başarının kilidinin açıldığını, kaçının platin seviyesine çıkarıldığını ve bir kullanıcının ne kadar XP’ye sahip olduğunu gösteriyor. Elbette başarılarının başkaları tarafından görülmesini istemeyen kullanıcılar gizlilik ayarlarını bu bilgileri kimlerin görebileceğini sınırlayacak şekilde ayarlama seçeneğine sahip.

Epic Games Store’da kullanıma sunulan başarım sistemi, hem Microsoft’un hem de Sony’nin bu konudaki yaklaşımına benziyor. XP, Gamerscore’un Xbox’ta yaptığı gibi işlev görüyor ve oyuncuların hangi başarının kilidini açtıklarına bağlı olarak değişen miktarlarda dağıtılıyor. Ayrıca Epic, bir oyundaki her başarının kilidinin açılmasını temsil etmek için “platin” başarımını kullanıyor, ki bu da Sony’nin PlayStation’da kupaları kullanıma sunduğundan beri kullandığı bir başarım.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar