Pazar, Şubat 5, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunFinal Fantasy 7 Remake Part 2, Birinci Sefer Bu Yıl Gösterilebilir

Final Fantasy 7 Remake Part 2, Birinci Sefer Bu Yıl Gösterilebilir

Geçtiğimiz 31 Ocak tarihi, Square Enix’in Final Fantasy 7’yi ilk PlayStation konsolunda piyasaya sürmesinin 25. yıl dönümüydü. Bunun şerefine düzenlenen bir etkinlikte, Final Fantasy 7’nin yönetmeni ve yapımcısı Yoshinori Kitase, klasik rol yapma oyununun 25. yılında Final Fantasy 7 Remake Part 2 hakkındaki detayları açıklamayı umduğunu söyledi.

GameSpot’un haberine göre, Yoshinori Kitase yaptığı açıklamada, Final Fantasy 7’nin mobil oyunu ile ilgili olarak “Final Fantasy 7: Ever Crisis üzerinde çok çalışıyoruz, bu yüzden lütfen bunu dört gözle bekleyin.” dedi ve şunları ifade etti:

“Final Fantasy 7’nin 25. yıl dönümüne yeni başladık, bu yüzden kutlamak ve hayranları heyecanlandırmak istiyoruz. Bundan dolayı önümüzdeki 12 ay içinde bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz. Daha fazla bilgi için sabırsızlanıyoruz!”

2020’de Final Fantasy 7 Remake’in piyasa sürülmesinden bu yana, yeniden yapımın devam oyunu hakkında pek fazla bir bilgi edinemedik. Oyuna dair bildiğimiz ender şeylerden biri, ilk oyunun yardımcı yönetmeni olan Naoki Hamaguchi’nin Final Fantasy 7 Remake Part 2 oyununda tüm yönetmenlik görevlerini üstlendiği ve Tetsuya Nomura’nun ise projede daha geniş bir yaratıcı yönetmenlik rolü üstlendiğidir.

Geçtiğimiz yıl Final Fantasy 7 Remake Yardımcı Yönetmeni Motomu Toriyama, gelecekteki devam oyunlarının bazı bölümlerinin orijinalinden önemli ölçüde farklı olacağından emin olduğunu ve oyunun Honeybee Inn sahnesinin, modern izleyiciler için orijinal oyunun parçalarının nasıl güncellenip değiştirileceği konusunda iyi bir örnek olacağını umduğunu söylemişti.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar