Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaOtomobilFord’dan Türkiye’de Otomotiv Dalı İçin Bir Birinci

Ford’dan Türkiye’de Otomotiv Dalı İçin Bir Birinci

Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil şirketlerinden bir tanesi olan Ford, Türkiye’de ilk niteliğinde olan önemli bir işe imza attı. Ford otomobiller artık Metaverse üzerinden de ulaşılabilir olacak.

Ford, 2020 yılında “Ford Dijital Stüdyo” isimli bir hizmeti hayata geçirmişti. Kullanıcılar, bu platform üzerinden satın almak istedikleri otomobilleri bilgisayarlarının başından inceleyebiliyor, tüm bilgilere ulaşabiliyorlardı. İşte şimdi bu platform Metaverse’e taşındı. Böylelikle tüketiciler için yepyeni bir deneyim sunulmuş oldu.

Decentraland’de (MANA) 6 parsellik araziye kuruldu

Şinasi Kaya: Ford’dan Türkiye’de Otomotiv Dalı İçin Bir Birinci 1

Ford, dünyanın en popüler Metaverse ekosistemlerinden Decentraland’de tam 6 parsel üzerine kurulu olan bir stüdyo inşa etti. Ekosisteme girdikten sonra “goto 33.140” kodu ile ulaşılabilen stüdyo, şimdilik E-Transit ile Mustang Match E’ye ev sahipliği yapıyor. Üstelik tüketiciler, bu stüdyoyu saat 12:00 ila 22:00 aralığında ziyaret ederlerse, Ford’un müşteri temsilcileri ile de görüşüp, bilgi alabiliyorlar.

Ford’un Decentraland’deki sanal ofisine girdiğinizde, sizleri ilk olarak Avrupa’nın en güçlü elektrikli ticari aracı E-Transit ile ikonik Ford Mustang’tan ilham alan elektrikli SUV Mustang Mach E karşılıyor. Araçların üzerine tıklayarak detaylı bilgilerin yer aldığı web sitesine ulaşılabiliyorsunuz. Aracın yanındaki QR Kodları telefonlarına tarattığınızda araçların artırılmış gerçeklik destekli versiyonlarını inceleyebilirsiniz.

Ford’un Metaverse stüdyosunda çeşitli etkinlik alanları ve interaktif oyunları olduğunu da belirtelim. Son olarak, Ford’un Metaverse stüdyosuna buradaki bağlantı üzerinden ulaşabileceğinizi de söyleyelim.

Ford’un Metaverse stüdyosu için hazırlanan video

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar