Cumartesi, Mart 25, 2023
Google search engine
Ana SayfaBilimFormula 1'e futboldakine emsal bir VAR sistemi geliyor

Formula 1’e futboldakine emsal bir VAR sistemi geliyor

Meral Erden: Formula 1'e futboldakine emsal bir VAR sistemi geliyor 1

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Mohammed Ben Sulayem, Abu Dabi Grand Prix olaylarıyla ilgili soruşturmanın ardından resmi bir açıklama yaptı. Deneyimli yönetici, Formula 1 yarış yönetim yapısında bir değişiklik olduğunu duyurdu.

AirPods üreticisi Luxshare, elektrikli otomobil işine giriyor

2 gün önce eklendi

Yapılan sunumda, Formula 1 için futbolda kullanılan VAR sistemine benzer bir “Sanal Yarış Kontrol Odası” oluşturulacağı açıklandı. FIA ofislerinden birinde yer alacak bu birim, kuralların doğru bir şekilde uygulanması için en modern teknolojik araçları kullanarak yarış direktörü ile gerçek zamanlı iletişim kuracak.

Meral Erden: Formula 1'e futboldakine emsal bir VAR sistemi geliyor 2

Telsiz konuşmaları TV’de yayınlanmayacak

Bunun haricinde yarış direktörünü baskıdan korumak ve sakince karar vermesini sağlamak için takımlar ve F1 yarış yetkilileri arasındaki telsiz konuşmaları artık televizyonlardan canlı yayınlanmayacak. FIA bu yeni kararları geçen sezonki Abu Dhabi Grand Prix‘sinin tartışmalı bitişinin ardından aldı.

Nefesleri kesen Abu Dabi Grand Prix’sinde, yarış direktörü Michael Masi‘nin kararları ve takım yetkilileriyle yaptığı görüşmeler gündem olmuştu. Masi’nin artık yarış direktörlüğü görevini sürdürmeyeceği, kendisine FIA içinde yeni bir görev teklif edileceği de detaylar arasında.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Otomobil Teknolojileri Haberleri
  • Formula 1’e futboldakine benzer bir VAR sistemi geliyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar