Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilGalaxy S22 Ultra, Düşme Testine Girdi

Galaxy S22 Ultra, Düşme Testine Girdi

Bir hafta önce, yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin dayanıklılık testinden geçtiğine dair rapor paylaşıldı. Rapor sonucuna göre Galaxy S22 Ultra dayanıklılık testini başarıyla geçtiğinden sonuç muazzamdı.

Samsung Galaxy S22 Ultra, şirketin ürettiği en sağlam akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Samsung’un Armor Aluminium (ilk olarak 2021’de kullanıldı) olarak adlandırdığı sağlam bir kasa altyapısı mevcut. Telefonun önü ve arkası Gorilla Glass Victus+ ile korunuyor. Genel olarak S22 Ultra bir akıllı telefon oluşturmak için kullanılabilecek en iyi malzemelerle birlikte geliyor diyebiliriz.

Ancak YouTuber PBKreviews tarafından yakın zamanda yapılan düşürme testinde, telefonu çevreleyen en iyi koruyucu kaplamaya rağmen Galaxy S22 Ultra ilk düşüşüyle birlikte hasar alıyor. PBKreviews‘ın paylaştığı videoda, bel hizasından yapılan ilk düşüşün ardından telefonun kenarında ufak bir çatlak oluştu. Ayrıca “Süper Net” olarak tabir edilen kamera merceği de hasar gördü.

Cam arka panelde ufak tefek çizikler dışında fazla bir hasar oluşmadı. Telefonun yine bel hizasından düşmesi sonucu S-Pen’in bulunduğu yer de hasar aldı. Akabinde telefon betona çarptığında ise S-Pen yuvadan çıktı. Düşme sonucuna bağlı olarak çerçevede bazı çizikler de oluşmuş.

YouTuber, telefonu yandan düşürerek teste devam etmiş. Bu ise en büyük hasarı veren test olmuş. Kavisli ekran birden fazla çatlak ve kırılmaya uğramış. Ancak telefonun test sonrasında çalışmaya devam ettiğini belirtelim.

Amiral gemisi modeli almanız durumunda sağlam bir ekran koruyucusunun yanı sıra kılıf almanızda da fayda var gibi görünüyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar