Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaMobilGalaxy S24 için üzen söylenti: Türkiye’ye tekrar Exynos versiyon gelebilir!

Galaxy S24 için üzen söylenti: Türkiye’ye tekrar Exynos versiyon gelebilir!

İnanç Can Çekmez: Galaxy S24 Için Üzen Söylenti: Türkiye’ye Tekrar Exynos Versiyon Gelebilir! 1 Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S24 serisine hala uzunca bir müddet var ama şimdiden kimi kritik söylentiler yayılmaya başlamış durumda. Farklı kaynakların belirttiğine nazaran Samsung, Galaxy S24 serisinde tekrardan Exynos işlemcili versiyonlara dönüş yapacak. Exynos işlemcili Galaxy S24 serisinin hangi pazarlarda satışa çıkacağı da fısıltı gazetesinde dolanmaya başladı.

Galaxy S24 bekleyenleri üzebilir

Genelde gerçek bir sicile sahip olan Tech_Reve tarafından söylenenlere nazaran Galaxy S24 serisi Snapdragon 8 Gen 3 ve Exynos 2400 versiyonlarına sahip olacak. Exynos 2400’lü modeller Güneydoğu Asya bölgesinde satılan Galaxy S24’lerde bulunacak. Kaynak tıpkı vakitte Avrupa bölgesinde satılacak Galaxy S24’lerde de Exynos varyantın bulunacağını belirtiyor. Münasebetiyle Galaxy S24, Türkiye pazarına Exynos 2400 ile birlikte girebilir.

Samsung’un Exynos geçmişine baktığımızda bu kullanıcılar gözünde düzgün bir haber değil. Öte yandan Samsung, Qualcomm ve Exynos ortasındaki farkı kapatmak için ve üretim sürecinde TSMC’yi yakalayabilmek için bir jenerasyon orta vermiş olabilir. Bu nedenle Samsung, Exynos 2400 üzerinde daha fazla ağırlaşmış olabilir. Ek olarak belirtilenlere nazaran Exynos 2400, Samsung’un daha verimli 4nm (4LPP+) sürecinde üretilecek. Snapdragon 8 Gen 3 ise TSMC’nin 4nm sürecinde üretilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar