Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaOtomobilGalerici terörü sona eriyor! Arabada direkt satış devri başlıyor

Galerici terörü sona eriyor! Arabada direkt satış devri başlıyor

2020 yılından bu yana araba kesiminde anlamsız bir stok sorunu mevcut. Anlamsız diyoruz zira bu sorun Avrupa’da ya da Asya’da mevcut değil. Lakin Türkiye’de şu anda bayilerde liste fiyatına otomobil bulmak neredeyse imkansız.

Forumlarda lisana getirilen telaffuzlara nazaran, bayi üzerinden sıfır bir araba alabilmeniz için ya ekstra donanımlarla bayiye büyük meblağlar kazandırmanız gerekiyor, ya ikinci el otomobilinizi piyasa fiyatının çok altına bayiye satmanız gerekiyor ya da el altından satış görevlilerini görmeniz gerekiyor. Bu kurallar dışında sıfır araba almanız kısa müddette çok da mümkün olmuyor.

Galerici terörü sona eriyor! Arabada direkt satış devri başlıyor

Fakat bu terör yakında sona erecek. Zira online satış periyodu başlıyor. Hali hazırda Avrupa’da geniş bir alanda uygulanan bu sistem artık ülkemizde de hizmete sunulacak. Müşteriler otomobillerini online site üzerinden satın alacak ve süreçler için teslim merkezinin yolunu tutacaklar. Hatta kimi firmalar, aracınızı ayağınıza kadar getirerek süreçleri direkt istediğiniz yerde gerçekleştirecekler.

Hali hazırda TOGG, Tesla ve Mercedes Türkiye’de online satışın fitilini ateşlemiş durumda. Ayrıyeten Citröen de AMI modelinde online satış ile ilerliyor. Önümüzdeki süreçte bu markalar ortasına yenileri de katılacak.

2 – 3 sene içerisinde de tüm markaların satışlarını online platformlara taşıması bekleniyor. Böylelikle al-sat yapan fırsatçılar da kötü halde patlamış olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar