Perşembe, Temmuz 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunGamescom 2022, Hibrit Bir Aktiflik Olarak Gerçekleştirilecek

Gamescom 2022, Hibrit Bir Aktiflik Olarak Gerçekleştirilecek

Gamescom, son iki yıldır COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle tamamen dijital olarak gerçekleştirildi. Sonunda bu yıl Avrupa’nın en büyük oyun fuarı, Almanya’daki her zamanki lokasyonu olan Köln’de yeniden fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Ancak Gamescom 2022, aynı zamanda çevrim içi olarak da varlığını sürdürecek.

Geleneksel Gamescom açılış gecesi canlı yayını 23 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Bunun sonrasında ise fuar; kamu, ticari ziyaretçiler, gazeteciler ve içerik oluşturucular için dört gün boyunca devam edecek. Mekanın kullandığı standart hijyen ve güvenlik protokollerinin yanı sıra, bu sene katılımcıların güvenliklerini sağlamak için bunlara ek olarak dijital kuyruk yönetimi, sınırlı bilet satışı ve daha geniş koridorlar gibi önlemler alınacak.

İnanç Can Çekmez: Gamescom 2022, Hibrit Bir Aktiflik Olarak Gerçekleştirilecek 1

GameSpot’un paylaştığı habere göre, Gamescom 2022 etkinliğine çevrim içi olarak katılacak kişiler için ise Gamescom Now internet sitesinde etkileşimli görevler yer alacak ve bu görevlerin yapılması durumunda, fuara katılan belirli oyun firmalarının ödüllerine erişim sağlanabilecek.

Aynı zamanda bu yıl Gamescom, “iklim dostu” bir oyun etkinliği meydana getirerek etkinliğin gerçekleştirilmesinden kaynaklanan tüm emisyonları dengelemeyi amaçlıyor. Bu da bir yandan “Gamescom Ormanı” ağaçlandırma projesi için para toplanırken bir yandan da ücretsiz toplu taşıma biletlerinin kullanılmasıyla gerçekleştirilecek.

Bu arada bu yılın hemen başında E3’nin düzenlenmesinden sorumlu olan ESA yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre, E3 2022 etkinliği ise Gamescom 2022’nin aksine yalnızca çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar