Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimGeçtiğimiz Ocak ayı, Bitcoin için yakın vakitteki en berbat ay oldu

Geçtiğimiz Ocak ayı, Bitcoin için yakın vakitteki en berbat ay oldu

Şinasi Kaya: Geçtiğimiz Ocak ayı, Bitcoin için yakın vakitteki en berbat ay oldu 1

2022 yılı Bitcoin (BTC) için iyi başlamadı. Bitcoin, belki de Ocak 2018’den bu yana en kötü Ocak ayını geçirdi diyebiliriz. Bilindiği üzere Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 33 bin dolara kadar gerilemişti. Bu gerileme ile beraber birçok altcoin de bu durumdan oldukça etkilenmişti.

Bitcoin yeni yıla kötü başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin inişli çıkışlı bir yapıya sahip olduğunu biliyoruz. Hatırlatırlayacağınız üzere 2021’in sonlarına doğru kripto para piyasasında ani bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüşün etkisi 2022’nin Ocak ayında da devam etti. 

Kasım 2021’de 70 bin dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin fiyatı, Ocak ayında 33 bin dolarlar seviyelerine kadar geriledi. Ocak 2018’den beri Bitcoin en kötü başlangıcını yaptı.

Genel olarak 2022 yılının ilk ayını mercek altına alacak olursak, yatırımcıların büyük bir kısmı Bitcoin ve altcoinler gibi riskli varlıklara maruz kalmaktan kaçınmayı tercih etti. Bireysel yatırımcıların geneli daha güvenli seçenekleri tercih etmeye başladı.

Sektördeki deneyimli isimler ise Bitcoin’de yaşanabilecek yüzde 50’lik geri çekilmeler aslında şaşırtıcı olmadığını dile getiriyor. Son olarak Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinMarketCap verilerine göre; 38.288 dolardan işlem görüyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Bitcoin, 2022’nin Ocak Ayında kötü bir başlangıç yaptı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar