Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaOtomobilGeely'nin yeni elektrikli arabası kendine hayran bıraktı

Geely’nin yeni elektrikli arabası kendine hayran bıraktı

Geely, yakın vakitte piyasaya sürmeyi planladığı büsbütün elektrikli sedan coupe olan Galaxy E8’in resmi görsellerini yayınladı. Geely Galaxy E8, Galaxy serisindeki L7 ve L6’ya katıldı. Performans ve özellikleri BYD Han KONUT ile benzerlik gösteriyor.

Geely’nin yayınladığı yeni görsellere nazaran Galaxy E8’in boyutları 501 x 192 x 146,5 cm ve aks aralığı 292,5 cm. Orta ila büyük ölçekli büsbütün elektrikli bir sedan olarak kategorize ediliyor. Kapı kollarının gizlendiği bir fastback dizayna sahip olan Galaxy E8, pedal şekli jantlara ve ileri sürüş takviye için opsiyonel Lidar ve kameralara sahip bir çatıya sahip.

Daha evvel yayınlanan görsellere nazaran Galaxy E8’in ön yüzünde kapalı bir tasarım bulunuyor. Keskin farlara ve alt kısmında yamuk bir siyah ızgaraya sahip. Her iki tarafta da C halinde bir tasarım ile diş gibisi bir yapı oluşturulmuş. Galaxy E8’in iç yeri, daha evvel sızdırılan görsellere nazaran, Galaxy Light konsept EV’ye benzeri halde minimalist bir dizayna sahip. Qualcomm Snapdragon 8295 yonga seti ile birlikte gelen 45 inçlik 8K ekran, parlamaz, parmak izi bırakmaz ve suya sağlamdır.

Geely’nin yeni elektrikli arabası kendine hayran bıraktı

Geely Galaxy E8’in klima çıkışı yalnızca ince bir yarıktan görülebiliyor ve yuvarlak gösterge panelinde minimal özellikler bulunuyor. Bu EV’nin direksiyonu yalnızca iki çubuklu bir poligonal yapı olarak tasarlanmıştır. Galaxy E8, geriden itişli ve dört tekerlekten çekişli sürümlerle piyasaya sürülecek, lakin tam performans ölçümleri şimdi bilinmiyor. Lakin, geriden itişli sürümün 200 kW kapasiteli tek bir elektrik motoruna ve 190 km/sa süratle geleceği varsayım ediliyor.

Yüksek performanslı AWD sürümü Geely Galaxy E8’in, daha yüksek performans ölçütleri ve premium özelliklerle gelmesi bekleniyor. Geely Galaxy E8’in fiyatı hakkında şu anda bir bilgi bulunmuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar