Pazar, Şubat 5, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetGmail'e arayüz güncellemesi geliyor: Uygulamalar ortası geçiş kolaylaşacak

Gmail’e arayüz güncellemesi geliyor: Uygulamalar ortası geçiş kolaylaşacak

Şinasi Kaya: Gmail'e arayüz güncellemesi geliyor: Uygulamalar ortası geçiş kolaylaşacak 1

Yazılım devi Google, milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Gmail uygulamasına yeni bir tasarım güncellemesi getiriyor. Yeni değişiklik ile beraber Gmail üzerinde bulunan Chat, Spaces ve Meet uygulamaları arasında kullanıcıların hızlı bir şekilde gezinmesini amaçlayan şirket, klasikleşen Gmail arayüzünün sol tarafına kısayol simgelerini içeren yeni bir uygulama sütunu ekleyecek.

8 Şubat’ta aktif olacak

Daha kolay gezinme ve daha hızlı etkileşim için Sohbet ve Space bölümündeki konuşmaların tek bir ekranda görüntülenmesini sağlayacak yeni güncelleme, ayrıca kullanıcıların dikkatlerini arttırmak için bildirim baloncukları gösterecek. Google’ın Workspace güncellemeleri sayfasında yer alan bilgilere göre yeni değişiklik, 8 Şubat tarihinden itibaren tüm Gmail kullanıcıları için aktif olacak.

Bununla birlikte değişiklikten memnun olmayan kullanıcılar ise Gmail’in ayarlar bölümünden klasik görünüme geri dönebilecekler. Yeni tasarımın 2022’nin ikinci çeyreğinde standart haline geleceğini söyleyen Google, Nisan ayından itibaren klasik tasarımı geride bırakmayı planlıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Gmail arayüzü değişiyor: İşte tüm detaylar

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar