Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaİnternetGmail’e de mavi tik geldi, hem de Elon Musk’ı utandıracak bir halde

Gmail’e de mavi tik geldi, hem de Elon Musk’ı utandıracak bir halde

Google, gelen bir e-postanın göndereninin gerçek olup olmadığını yahut dolandırıcı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir Gmail özelliğini kullanıma sunuyor. Kimliğini doğrulamış bir şirketten bir e-posta aldığınızda, gelen kutunuzda şirket isminin yanında mavi bir onay işareti göreceksiniz.

Onay işareti güncellemesi, Google’ın İleti Kimliği için Marka Göstergeleri (BIMI) teknolojisinin en son uygulaması. Google, 2020’de BIMI’yi Gmail’de test etmeye başladı. Birinci olarak, BIMI’ye kaydolan markaların e-postalarına logolar eklemesine imkan sağladı. Şimdiyse mavi onay işaretleri, gönderenin legal olduğunun en besbelli göstergesi olacak.

Gmail’deki mavi onay işaretinin üzerine geldiğinizde, “Bu e-postayı gönderen [alan adı] profil fotoğrafındaki logoya sahip olduğunu doğruladı” yazan bir pop-up göreceksiniz. Açılır pencere, sizi daha fazla bilgi içeren bir sayfaya yönlendiren bir ilişki da içerecek.

Şinasi Kaya: Gmail’e De Mavi Tik Geldi, Hem De Elon Musk’ı Utandıracak Bir Halde 1

Google, bir blog gönderisinde “Güçlü e-posta kimlik doğrulaması, kullanıcıların ve e-posta güvenlik sistemlerinin istenmeyen postaları tespit edip durdurmasına yardımcı olur ve ayrıyeten gönderenlerin marka inancından yararlanmalarına imkan tanır. Bu, e-posta kaynaklarına olan inancı artırır ve okuyuculara sürükleyici bir tecrübe sunarak herkes için daha güzel bir e-posta ekosistemi yaratır. Bu özellik, hafta sonuna kadar tüm kullanıcılar için yayında olacak ve Workspace yöneticileri, şirketleri için BIMI kurulumuna yardımcı olabilir” yazdı.

Bir şirketin, öbür taraftaki kişinin, markanın yahut işletmenin gerçek olduğunun hayli açık bir göstergesi olan mavi tiki kullandığını görmek hoş. Twitter üzere örneklerin bilakis, en azından Google, bu onnay işaretini olması gerektiği üzere kullanıyor. Elon Musk’ın da Twitter için Google’ı örnek almasını umuyoruz…

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar