Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle 2024'te büsbütün yapay zekaya ağırlaşacak

Google 2024’te büsbütün yapay zekaya ağırlaşacak

Sınırlı bir müddet için kullanılabilecek uygulamanın üç temel özellik bulunuyor. Birincisi, Üretken Yapay Zekayı direkt Google Arama’ya getiren Arama Üretken Deneyimi (SGE) olarak isimlendiriliyor. Google’ın Direct of Search’ü bunu “Yeni Arama tecrübesi, bilgileri süratli bir halde bulmanıza ve anlamlandırmanıza yardımcı oluyor” diye açıklıyor. “Arama yaparken, yapay zeka takviyeli genel bakışlar, daha fazlasını keşfetmek için işaretçiler ve doğal olarak takip etme yolları ile bir mevzunun ana fikrini elde edebilirsiniz.”

Google’a nazaran, Arama isteminden ayrıyeten snippet’ler ve “daha süratli ve daha akıllı kod yazmak için işaretçiler” sağlamak için büyük lisan modellerini kullanan Kod İpuçları da mevcut. Buradan Java, Go, Python, Javascript, C++, Kotlin, shell, Docker ve Git üzere lisanlar hakkında karşılıklar alabileceksiniz.

Google 2024’te büsbütün yapay zekaya yoğunlaşacak

Son olarak, “E-Tablolara Ekle”, arama sonuçlarını direkt bir e-tabloya eklemenizi sağlayacak. Örneğin, bir E-Tablolar dokümanında bir tatil planlıyorsanız, buraya direkt ve kolay kolay Google Arama’dan bir ilişki ekleyebileceksiniz.

Google’dan Bard, Google’ın Haritalar’dan Drive’a kadar tüm eserlerini potansiyel olarak geliştirebilir. Lakin arama, şirketin temel fonksiyonu ve esas para kazandıran fonksiyonu ve Bard’ı duyururken bahsettiği birinci şeylerden biriydi. Bu gayeyle, Microsoft’un ChatGPT dayanaklı Bing’in yapabilecekleriyle karşılaştırmasını görmek farklı olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar