Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaMobilGoogle, AirTag rakibi bir takip aygıtı geliştiriyor: Nest Locator Tag

Google, AirTag rakibi bir takip aygıtı geliştiriyor: Nest Locator Tag

Şinasi Kaya: Google, Airtag Rakibi Bir Takip Aygıtı Geliştiriyor: Nest Locator Tag 1 Apple ekosisteminde kolay kolay çalışan takip aygıtı AirTag’ın Android tarafında önemli bir rakibi bulunmuyor. Bu eser boşluğunu doldurmak için çalışmalara başlamış olan Google; Android, ChromeOS cihazlarıve Chrome tarayıcıları ile kolay kolay takip edilebilecek bir aygıt hazırlıyor.

Nest Locator Tag görüntülendi

@neil_rahmouni tarafından Twitter’da paylaşılan bir gönderi, Google Fonts’ta farklı bir ikonu gözler önüne seriyor. Görünüşe nazaran Google, Fonts arşivine “Nest Locator Tag” isimli bir aygıt için bir ikon eklemiş durumda. Bu türlü bir aygıt Google tarafından satılmasa da aygıtın ismi ve ikonu, Google’ın tez edilen takip cihazına işaret ediyor. 

Geçtiğimiz aylarda Nest grubunun “grogu” kod ismine sahip bir takip aygıtı üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. Dizaynının Nest Secure sisteminde kullanılan Nest Tag’ benzemesi beklenen takip aygıtı muhtemelen UWB ve Bluetooth Low Energy temaslarını destekleyecek. Firmanın Android ekosisteminde değerli bir yere koyması beklenen Locator Tag, muhtemelen gelecek ay düzenlenecek olan I/O Geliştirici Etkinliğinde tanıtılacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar