Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilGoogle, Apple ile direkt rekabet etmekten korkmuyor

Google, Apple ile direkt rekabet etmekten korkmuyor

Dünya Apple’ın iPhone 15’inin lansmanını heyecanla beklerken, Google da akıllı telefon savaşlarında geride kalmamak için dikkatli adımlar atıyor. Teknoloji devi, iPhone 15’in ön siparişlerinin başladığı tarih olan 4 Ekim’de Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor.

Google bu atılımıyla Apple’ın iPhone 15 lansmanını gölgede bırakmayı hedefliyor olabilir. Google, yeni Pixel telefonları hakkında ayrıntılı bilgileri paylaşmaktan kaçınsa da, adeta bir pazarlama stratejisi üzere duyumları teşvik ediyor. İster kasıtlı ister tesadüf olsun, bu duyumlar bir gayeye hizmet ediyor: Apple’ın yaklaşan lansmanından dikkatleri dağıtmak.

Geçtiğimiz hafta Google, Pixel 8 Pro için bir 360 derece simülatör yükledi, lakin daha sonra kaldırdı. Bu kısa müddetli bakış, aygıtta sıcaklık sensörü ve fizikî bir SIM yuvası üzere özellikleri ortaya çıkardı. Birebir vakitte mavi, porselen ve siyah olmak üzere üç renk seçeneğini de gözler önüne serdi. Bu, Apple’ın iPhone aktifliği için davetiyeler gönderdiği gün gerçekleşti, bu da muhtemelen yalnızca bir tesadüf değildi.

Google, Apple ile direkt rekabet etmekten korkmuyor

Ayrıca, duyumlar Pixel 8 Pro‘nun Sony’den 50 megapiksel ana kamera ve 64 megapiksel geniş açılı lensle donatılacağını gösteriyor. Telefonun ayrıyeten 5.000 mAh kapasiteli güçlü bir pil ile birlikte kutudan Android işletim sistemiyle çıkacağı ve 27W azamî süratte süratli şarj özelliklerine sahip olacağı da belirtiliyor.

Peki, Google’ın bu stratejisi akla yatkın mı yoksa yalnızca Apple’ın dikkatini çekmeye yönelik bir uğraş mı? Karşılık, 4 Ekim’de alacağımız ayrıntılarda olabilir. Fakat bir şey kesin: Google, direkt rekabetten kaçınmıyor. Pazarlama konusundaki proaktif yaklaşımıyla Google, Ekim ayında yalnızca Apple’ın teknoloji başlıklarını domine etmeyeceğini tesirli bir biçimde garanti altına alıyor.

Google’ın 4 Ekim’de New York’ta düzenleyeceği aktiflikte Pixel ailesini genişletmesini ve tahminen de iPhone’a önemli bir alternatif sunmasını bekleyin. Heyecanlı mısınız?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar