Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle Bard’ın yeni özelliği ChatGPT’yi gölgede bırakabilir

Google Bard’ın yeni özelliği ChatGPT’yi gölgede bırakabilir

Yapay zeka teknolojisinin durmaksızın ilerlediği günümüzde, sohbet botlarına olan ihtimamımız da artıyor. Örneğin, Google’ın çok kullanılan botu Bard, kısa bir mühlet evvel kıymetli bir güncelleme ile donatıldı. Bu güncelleme, Bard’ın kullanıcı sorularına karşılık olarak ilgili görselleri düzenleyip sunabilmesini sağlıyor. Daha evvel sırf metin tabanlı cevaplar sunan Bard’ın bu yeni özelliği, kullanıcı tecrübesini değerli ölçüde güzelleştiriyor. İşte bu yenilik hakkında ayrıntılar…

Google’ın Bard isimli sohbet botu, kullanıcılardan gelen sorulara karşılık olarak ilgili görselleri düzenleyip sunabilme yeteneği kazandı. Bu yeni özellik, Bard’ın evvelki sürümlerinde sırf metin tabanlı karşılıklar sunulurken, artık karmaşık mevzuların anlaşılmasını kolaylaştırmak ismine görsel temsillerin de kullanılabilmesine imkan veriyor.

Google Bard’ın yeni özelliği ChatGPT’yi gölgede bırakabilir

Diyelim ki bir kullanıcı makul bir tarihi olay hakkında bilgi istiyor. Bard bu durumda, olayla ilgili fotoğrafları yahut fotoğrafları sunarak kullanıcının olayı ve kıymetini daha yeterli anlamasına yardımcı oluyor.

Bu yeni görsel tabanlı cevap özelliği şimdilik sadece İngilizce olarak kullanılabiliyor lakin Google, gelecekte öbür lisanları de desteklemeyi planlıyor. Özellik şimdi beta etabında olduğu için her vakit kullanılabilir olmayabilir yahut kusursuz çalışmayabilir. Ancak bu, Bard’ı daha güçlü ve çok taraflı bir araç haline getirebilecek umut vaad eden bir gelişme.

Bard’ın bu görsel tabanlı cevap özelliği, Google’ın geniş görsel veritabanı tarafından destekleniyor. Bir kullanıcı bir soru sorduğunda, Bard ilgili görselleri veritabanında arıyor. Akabinde, Bard, her bir görselin kısa bir açıklamasıyla birlikte kullanıcıya sunuluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar