Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle, Birçok Kullanıcı Tarafından Tercih Edilen "Domains" Hizmetinde Satışları Durdurdu

Google, Birçok Kullanıcı Tarafından Tercih Edilen “Domains” Hizmetinde Satışları Durdurdu

Bu yılın başlarında Google, “Domains” isimli hizmetini kapatacağını ve bu hizmeti Squarespace’e satacağını duyurmuştu. İki platform arası geçiş süreci devam ederken, Google alan adı satışlarını aniden durdurdu.

Google Domains, yeni ve mevcut müşterilere alan adı satışını sessizce durdurdu. Haberi Domains’in web sitesinde duyurdu, ancak kullanıcılara herhangi bir bilgilendirme e-postası göndermedi. Alan adı almak isteyen kullanıcılar, Squarespace’in kendi sitesine yönlendiriliyor.

Kullanıcılar Domains hizmetine erişmek istediklerinde şöyle bir mesaj ile karşılaşıyor:

Şinasi Kaya: Google, Birçok Kullanıcı Tarafından Tercih Edilen &Quot;Domains&Quot; Hizmetinde Satışları Durdurdu 1

Amerika merkezli bir web sitesi oluşturma şirketi olan Squarespace, Google’ın alan adları için talep ettiği ücretlere denk bir ücret talep ediyor. Yıllık ortalama 12 dolardan başlayan alan adları, Squarespace’te kullanıcılara sunuluyor.

Yapılan bu değişiklik, mevcut kullanıcıların “Domains” hizmetini kullanmalarına engel olmuyor. Mevcut tüm bilgiler ve kontroller aynı kalıyor ancak kendi portföylerine herhangi bir ekleme yapamıyorlar. Domains kullanan müşteriler, hizmet sayfasının üst kısmında  “Squarespace, alan adınızın kuruluş şirketidir ve geçiş süreci boyunca alan adınızı Google yönetecektir.” bildirimi ile karşılaşıyorlar.

10 milyondan fazla alan adına ev sahipliği yapmış olan “Domains” hizmetinin Squarespace şirketine satışı, 7 Eylül’de tamamlandı.

Şinasi Kaya: Google, Birçok Kullanıcı Tarafından Tercih Edilen &Quot;Domains&Quot; Hizmetinde Satışları Durdurdu 3

Google, bu hizmeti Squarespace’e satmalarının gerekçesi olarak odaklarını geliştirmek olduğunu belirtti. Kendi kaynaklarını yapay zekâ için kullanan Google’ın bu hamlesinden sonra, hedefleriyle pek de ilgisi olmayan hizmetleri elden çıkarıyor.

Domains hizmetinin Squarespace’e satılması hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için aşağıdaki haberimize göz atabilirsiniz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar