Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetGoogle CEO’su Sundar Pichai’den Web3 yorumu

Google CEO’su Sundar Pichai’den Web3 yorumu

Ulaş Utku Bozdoğan: Google CEO’su Sundar Pichai’den Web3 yorumu 1

Web3 ve Blockchain kavramları birçok şirket için önem arz ediyor. Bu doğrultuda Google’ın çatı şirketi Alphabet Inc. CEO’su Sundar Pichai’de Web3 teknolojisi ile ilgili görüşlerini paylaştı. Sundar Pichai, Google’ın Blockchain ve Web3 teknolojisini araştırdığını söyledi.

Pichai, Web3’ü Güçlü Bir Teknoloji Olarak Nitelendiriyor

Google’ın ana şirketi Alphabet Inc CEO’su Sundar Pichai, şirketin Blockchain ve Web3 teknolojisi ile yakından ilgilendiğini açıkladı. Sundar Pichai konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Ne zaman bir yenilik olsa, bunu heyecan verici buluyorum. Sanırım bu elimizden gelenin en iyisini desteklemek istediğimiz bir şey”

Google CEO’su ayrıca Web3‘e ile ilgili olarak “Geniş uygulamalara sahip çok ilginç ve güçlü bir teknoloji” açıklamasında bulundu. Sundar Pichai, bu açıklamalarının yanında Blockchain teknolojisinin faydalarının da altını çizdi.

Son olarak Pichai, Google’ın bulut bölümünün de dijital varlıklar üzerinde çalışan şirketlerle daha fazla ilişki kurmak için yaptığı yakın tarihli bir duyuruya da atıfta bulundu.

Pichai, açıklamalarında kripto para birimlerinden bahsetmedi. Şirketin reklamları veya ödeme hizmetleri için kripto para birimlerini şimdilik kullanmıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google CEO’su Sundar Pichai, Web3 hakkında ne dedi?

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar