Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaİnternetGoogle Domains'in Türkiye fiyatına yüzde 160 artırım geldi

Google Domains’in Türkiye fiyatına yüzde 160 artırım geldi

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Domains'In Türkiye Fiyatına Yüzde 160 Artırım Geldi 1

Google Domains servisiyle müşterilere alan adı (domain) hizmeti sunan Google, Türkiye’deki domain ücretlerine zam yapacağını duyurdu. Müşterilere gönderilen bilgilendirmeye göre yeni zamlı tarife 29 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Google Domains ücreti 195 TL’ye yükseldi

29 Temmuz’dan itibaren yıllık domain ücreti 75 TL’den 195 TL’ye yükselecek. Dilerseniz zamdan etkilenmemek için 29 Temmuz’a kadar 75 TL karşılığında alan adınızı uzatabilir veya yeni alan adı satın alabilirsiniz.

Yeni Gmail görünümü yakında tüm kullanıcılara açılacak

6 gün önce eklendi

Google’ın Türkiye’deki domain ücretleri, yurt dışına göre epey uygundu. Com, org, net gibi alan adları için çoğu ülkede 12 dolara denk ücret alınırken Türkiye’deki 75 TL’lik ücretin dolar karşılığı 5 doların altına kadar indi. 29 Temmuz’da yapılacak zamla birlikte Türkiye’deki ücret 12 dolara yaklaşmış olacak.

Domain hizmeti sunan diğer firmalar ilk sene için uygun fiyat sunarken sonraki senelerde yenileme ücreti olarak 150 TL’nin üzerinde ücret talep ediyor. Google ilk yıl olduğu gibi sonraki senelerde de 75 TL talep ediyordu. Uygun yenileme ücretinden dolayı pek çok kullanıcı Google Domains’i tercih ediyordu. Son zam kararıyla birlikte fiyat avantajını kaybetmiş oldu.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar