Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetGoogle Domains'in Türkiye fiyatına yüzde 160 artırım geldi

Google Domains’in Türkiye fiyatına yüzde 160 artırım geldi

İnanç Can Çekmez: Google Domains'in Türkiye fiyatına yüzde 160 artırım geldi 1

Google Domains servisiyle müşterilere alan adı (domain) hizmeti sunan Google, Türkiye’deki domain ücretlerine zam yapacağını duyurdu. Müşterilere gönderilen bilgilendirmeye göre yeni zamlı tarife 29 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Google Domains ücreti 195 TL’ye yükseldi

29 Temmuz’dan itibaren yıllık domain ücreti 75 TL’den 195 TL’ye yükselecek. Dilerseniz zamdan etkilenmemek için 29 Temmuz’a kadar 75 TL karşılığında alan adınızı uzatabilir veya yeni alan adı satın alabilirsiniz.

Yeni Gmail görünümü yakında tüm kullanıcılara açılacak

19 sa. önce eklendi

Google’ın Türkiye’deki domain ücretleri, yurt dışına göre epey uygundu. Com, org, net gibi alan adları için çoğu ülkede 12 dolara denk ücret alınırken Türkiye’deki 75 TL’lik ücretin dolar karşılığı 5 doların altına kadar indi. 29 Temmuz’da yapılacak zamla birlikte Türkiye’deki ücret 12 dolara yaklaşmış olacak.

Domain hizmeti sunan diğer firmalar ilk sene için uygun fiyat sunarken sonraki senelerde yenileme ücreti olarak 150 TL’nin üzerinde ücret talep ediyor. Google ilk yıl olduğu gibi sonraki senelerde de 75 TL talep ediyordu. Uygun yenileme ücretinden dolayı pek çok kullanıcı Google Domains’i tercih ediyordu. Son zam kararıyla birlikte fiyat avantajını kaybetmiş oldu.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Domains zamlandı: Google Domains ücreti ne kadar?

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar