Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetGoogle Haritalar kullanımı Ukrayna'da üç katına çıktı

Google Haritalar kullanımı Ukrayna’da üç katına çıktı

İnanç Can Çekmez: Google Haritalar kullanımı Ukrayna'da üç katına çıktı 1

Google, 2010 yılından bu yana ‘Google Şeffaflık Raporu‘ adıyla ‘Resmi makamların, şirketlerin uyguladığı politikalar ve gerçekleştirdiği işlemler nedeniyle gizlilik, güvenlik ve bilgiye erişimin nasıl etkilendiğini gösteren veriler’ paylaşıyor.  Yayınlanan verilere bakıldığında Ukrayna’da yaşanan savaş ülkedeki Google Haritalar kullanımını 3 katına çıkardığını gösteriyor.

Dokümanlar kullanımı azaldı

Google’a yönelik trafik ve kesintiler başlık raporda yayınlanan grafiklerin açıklaması olarak: “Grafikler, o bölgenin talep oranının dünya çapındaki talep oranına oranının bir temsilini verir. Her bir zaman dilimi ve ürün için, her coğrafi bölge için trafiği dünya çapındaki toplam trafiğe bölerek 0 ile 1 arasında bir sayı elde ederiz. Ardından tüm sayıları normalleştiren ancak grafiklerin şeklini değiştirmeyen bir sabitle çarparız.” ifadeleri yer alıyor.

Google Haritalar‘ın kullanım verileri incelendiğinde çoğunlukla 55 puan civarında seyrederken 24 Şubat’ta 186.983 puanla zirve noktayı gördü ve paylaşılan grafikte saat 15:00 itibariyle 157.275 olarak kayıtlara işlendi.

Google, Chrome’da manuel şifre eklemeyi mümkün kılıyor

2 gün önce eklendi

Ukrayna’daki savaşın etkileri Google Haritalar’ın kullanımını üç katına çıkarırken Google Dokümanlar‘da ise üç kat düşüş yaşandı. Keskin düşüşün zamanıyla Google Haritalar’daki yükselişin zamanı örtüşüyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Haritalar kullanımı Ukrayna’da üç katına çıktı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar