Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilGoogle Home Uygulamasının Tasarımı Değiştirildi

Google Home Uygulamasının Tasarımı Değiştirildi

Google Home uygulaması, onu çok daha sezgisel hale getirecek yeni bir tasarıma kavuşuyor. Yakın zamanda yayınlanacak olan 2.49 güncellemesi, Android 11 ve sonraki sürümlere sahip telefonlarda bulunan cihaz kontrol paneline benzeyen tek bir ekrandan cihazlarınızla etkileşime girmenize imkan tanıyacak.

The Verge’ün aktardığı habere göre, bu yeni güncellemenin App Store’da yer alan sürüm notlarına bakılırsa, uygulama şu anda olduğundan çok daha kullanıcı dostu hale gelecek ve yeni tasarımın, aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanıza, uyumlu ışıklar kısmanıza ve müziğin sesini çabucak değiştirmenize yardımcı olması gerektiği ifade edilmiş.

Google Home, en son 2018 yılında büyük bir tasarım değişikliğine gitti. Daha sonrasında ise uygulamaya kullanıcıların ışıklarının rengini değiştirmelerine imkan sağlayan kontroller eklendi. Ancak o zamandan beri uygulama büyük ölçüde aynı kaldı. Sonuç olarak bu durum, Google Home uygulamasının, kullanıcıları belirli ayarlamalar yapmak için her bir cihaza dokunmak zorunda bırakan hantal bir uygulama olarak varlığını sürdürmesine neden oldu.

Google, yeniden tasarımın önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını ve uygulamadaki değişiklikleri görmek için iOS ya da Android’de uygulamanın en son sürümünün yüklü olmasının bile yeterli olmayabileceğini söylüyor. XDA-Developers’ın eski genel yayın yönetmeni Mishaal Rahman’ın da aralarında bulunduğu bazı kullanıcılar, Android’de 2.49.1.8 güncellemesini başarıyla yükledi ve yeni ayarlara erişmeyi başardı.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar