Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilGoogle Pİxel 6’da can sıkıcı garip bir sorun: Telefon, kimi aramaları kendi...

Google Pİxel 6’da can sıkıcı garip bir sorun: Telefon, kimi aramaları kendi kendine reddediyor ve bunu sahibinden “saklıyor”

Google’ın geçtiğimiz yıl ekim ayında piyasaya sürdüğü Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinde can sıkıcı bir sorun tespit edildi. Google’ın Pixel akıllı telefonları Türkiye’de resmi olarak bulunmasa da eğer bu telefonu dışarıdan getirdiyseniz bu sorunu aslında siz de yaşıyor olabilirsiniz, ancak farkında bile olmayabilirsiniz.

Reddit’te bazı kullanıcıların paylaştığı yorumlara göre Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinde gelen bazı aramalar otomatik olarak reddediliyor. Ancak sorun şu ki, reddedilmesine karşın bu telefonda bir bildirim olarak görünmüyor. Yani gelen arama reddedilse de “cevapsız arama” şeklinde bir ibare bulunmuyor, yanıtlanmış olarak görünüyor.

Reddit’teki kişiler bu sorunun neden yaşandığı konusunda bir fikre sahip değil. Sorunun tüm telefonları aynı şekilde etkileyip etkilemediğini de bilinmezken, Google’dan konuyla ilgili bir bilgi şu an için bulunmuyor.

Muhtemelen Google, kısa bir süre içinde sorunun kaynağını tespit edecek ve bir güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar