Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 7a Geekbench'te test edildi: Pekala neler sunuyor?

Google Pixel 7a Geekbench’te test edildi: Pekala neler sunuyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Pixel 7A Geekbench'Te Test Edildi: Pekala Neler Sunuyor? 1 Android ekosisteminin başında yer alan Google’ın, önümüzdeki hafta düzenlenecek Google I/O 2023 etkinliğinde merakla beklenen Pixel 7 serisini duyurması bekleniyor. Artık lansmana haftalar kala, ailenin bütçe modeli Pixel 7a Geekbench’te görünmeye başladı. Pekala yeni bütçe telefonu neler sunuyor? Gelin daima bir arada bakalım.

Google Pixel 7a performansı belirli oldu 

Bilmeyenler için Pixel 7a, Google’ın son ”A” serisi modeli olacak. Bu noktada 11 Mayıs’ta tanıtılması beklenen ve “lynx” kod ismiyle Geekbench’te listelenen telefonun performansı netleşmeye başladı. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Pixel 7A Geekbench'Te Test Edildi: Pekala Neler Sunuyor? 3 Ekran imajlarına baktığımızda, Pixel 7a’nın 8 GB RAM‘in yanı sıra 8 çekirdekli Google Tensor G2 yonga seti ile donatıldığını görüyoruz. Bununla birlikte bütçe telefonu, Geekbench’in tek çekirdek testinden 1380, çoklu çekirdek testinden ise 3071 puan alıyor. Ufak bir kıyaslama ile bu skorların, Snapdragon 8 Gen 1’e yakın olduğunu söyleyebiliriz. 

Pixel 7a’nın ön tarafta FHD+ çözünürlük ve 90Hz yenileme suratı sunan 6,1 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Kamera kısmında ise 64MP birincil, 13MP ultra geniş ve 13MP selfie sensörleri yer alacak. Kaputun altında bütçe telefonu, 18W süratli şarj dayanağı ve IP67 (suya ve toza karşı dayanıklılık) sertifikası ile vitrine çıkacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar