Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 8 bunu sahiden yapabilecek mi?

Google Pixel 8 bunu sahiden yapabilecek mi?

Google’ın Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinin Ekim ayında raflardaki yerini alması planlanıyor. Bu yılın Mart ayında Pro modeline ait CAD dizaynları ortaya çıkmış ve aygıtın dizaynına dair birinci ipuçlarını vermişti. Bu manzaralar, art kamera çubuğunda üçlü bir kamera ünitesi, bir LED flaş ve yeni bir sensörün olduğunu gözler önüne serdi. Argümanlar, bu yeni sensörün, beden sıcaklığını ölçebilen entegre bir termometre olarak kullanılabileceğini işaret ediyor.

Aynı raporda, Pixel 8 Pro‘nun beden sıcaklığını nasıl ölçebileceğini gösteren bir görüntü da bulunuyordu, fakat bu görüntü artık erişilebilir değil. Rapora nazaran, beden sıcaklığını ölçmek için termometrenin, LED flaşın çabucak altına yerleştirilmiş olması gerekiyor ve alına yahut cilde çok yakın tutulması gerektiği belirtiliyor. Bu esnada, ekranın cilde temas etmemesi yahut alın ya da cilt üzerinde bir aksesuarın bulunmaması gerektiği kıymetle vurgulanıyor.

Meral Erden: Google Pixel 8 Bunu Sahiden Yapabilecek Mi? 1

Google Pixel 8 bunu sahiden yapabilecek mi?

Başlatma düğmesine basıldıktan sonra, telefonun şakağa gerçek beş saniye içinde hareket ettirilmesi bekleniyor. Bu formda ölçülen sıcaklık, Pixel 8 Pro‘nun ekranında görüntülenecek.

Pixel 8 Pro ile ilgili son devirdeki dedikodular, aygıtın düz bir 6.7 inç OLED panelle donatıldığını gösteriyor. Google Tensor G3 yonga setinin Pixel 8 Pro’yu güçlendireceği ve bu setin, şimdi duyurulmamış olan Samsung Exynos 2300 yonga setine dayalı olduğu argüman ediliyor. Telefonun art kamera kurulumunda, 50 megapiksel çözünürlüğe sahip 1/1.12 inçlik bir sensör olan Samsung ISOCELL GN2 kamera sensörü ön planda olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar