Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetGoogle+ platformunun yerini alan Currents, 2023 yılında kapanıyor

Google+ platformunun yerini alan Currents, 2023 yılında kapanıyor

İnanç Can Çekmez: Google+ platformunun yerini alan Currents, 2023 yılında kapanıyor 1

Dev yazılım şirketi Google’ın 2011 yılında kullanıma açılan sosyal medya platformu Google+, düşük kullanıcı sayısı ve güvenlik sorunları nedeniyle Nisan 2019 yılında kapatılmıştı. Şirket, günümüzde kurumsal kullanıcılar için açık bırakılan ve ismi Google Currents olarak değişen platformun 2023 yılında resmi olarak tekrar kapatılacağını açıkladı.

Kullanıcılar Google Spaces’e taşınacak

Platformun artık tamamen modası geçmiş olduğunu düşünen Google, yakın tarihli bir Google Workspace duyuru gönderisinde, ”Spaces’ın artık kullanılabilir olmasıyla, 2023’ten itibaren Google Currents’ı sonlandırmayı ve kalan içeriği ve toplulukları yeni Spaces deneyimine taşımayı planlıyoruz” sözlerini dile getirdi.

[bkzdh=144876

Bilindiği üzere 2021 yılında tanıtılan ve kullanıcılara ortak bir çalışma alanı fırsatı sunan Google Spaces, Gmail, Takvim, Drive ve Meet dahil olmak üzere Google Workspace ürünleriyle entegrasyon olanağı tanıyor. Bununla birlikte Currents gelecek yıl kapanmadan önce Spaces’e yeni özellikler getirmeyi planlayan Google, platforma kullanıcıların daha etkili bir iletişim kurmalarını ve işbirliği yapmalarına yardımcı olacak farklı yetenekler kazandıracak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Sosyal Medya Haberleri
  • Google+ 2023 yılında tamamen kapatılacak

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar