Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilGoogle Play Store, Uygulama Yükleme İlerlemesini Uygulama Simgelerinde Gösterecek

Google Play Store, Uygulama Yükleme İlerlemesini Uygulama Simgelerinde Gösterecek

Google Play Store, uygulama yükleme ilerlemesini izlemeyi daha kolay hale getirecek yeni bir özellik sunuyor. Artık mağaza yükleme ilerlemesini doğrudan ana ekranda gösterecek. Bunun Apple tarafından yıllardır iPhone ve iPad cihazlarda sunulduğunu da hatırlatalım. Bu özellik sonunda Mayıs 2021’de başlayan uzun bir beta testinden sonra Android platformuna da geliyor.

Şinasi Kaya: Google Play Store, Uygulama Yükleme İlerlemesini Uygulama Simgelerinde Gösterecek 1

Bu arada bir uygulamayı arama ve yükleme işlemi ise değişmeden kalacak. Play Store, “Yükle” düğmesine dokunduktan hemen sonra uygulama simgesinin Siyah Beyaz sürümünü ana ekrana ekleyecek. Bu simge, kurulum ilerledikçe doldurulacak bir halkanın içine alınacak. İndirme devam ederken uygulama simgesi “İndiriliyor” olarak etiketlenecek. Sonunda indirme tamamlandığında ve kurulum gerçekleşirken etiket “Yükleniyor” olarak değişecek. Başarılı kurulumda, uygulama simgesini orijinal renklerinde göreceksiniz ve etiket, uygulamanın adıyla değişecek. İndirmeye birden fazla uygulama koymanız durumunda ise her defasında bir uygulama indirmeye devam edecek ve diğerleri ana ekranda “Beklemede” olarak görünecek.

Yeni uygulama yükleme ilerleme özelliği, özellikle yavaş veya güvenilmez bir internet bağlantısında daha büyük boyutlu uygulama ve oyunları indirirken işlevsel olacak. Ayrıca, kullanıcıların Play Store’u açmaya veya bildirim panelini aşağı kaydırmaya gerek kalmadan mevcut ilerlemeyi doğrudan ana ekrandan kontrol etmelerine olanak tanınacak.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar