Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle sonunda istediğini aldı

Google sonunda istediğini aldı

Son birkaç yıldır, komutun başına “Hey Google” denmesine gerek kalmadan Google Asistan’a bir alarmı kapatması için “Durdur” demek mümkün Bu, Google’ın birinci olarak Asistan özellikli akıllı ekranlarda ve hoparlörlerde kullanıma sunduğu kullanışlı bir özellik ve artık üm Pixel akıllı telefonlarda bulunuyor. Lakin yakın vakitte bir kişi, özelliğin The Pixies klasiği olan “Where Is My Mind?” müziğinden etkilenen eğlenceli bir tuhaflığını keşfetti.

Android Police tarafından tespit edilen bir Reddit gönderisinde, Pixel kullanıcısı “asevarte” sabah alarmlarının nasıl çaldığını ve bazen sebepsiz yere birkaç dakika sonra nasıl kapandığını anlatıyor. Kullanıcı Google Pixel alt dizininde yaptıkları yorumda “Belki iki haftada bir, birincisinin neden kendi kendine kapandığına dair hiçbir belirti olmadan yedek alarmımla 30 dakika sonra uyanırdım” diyor.

Google sonunda istediğini aldı

Bu haftanın başlarında “asevarte”, sorunun temeline inmek için erken kalkmaya karar verdir ve hatalıyı bulması uzun sürmedi. Şayet “Where Is My Mind?” müziğini biliyorsanız aslında bunun nereye varacağını anlamış olmalısınız. Müzik basçı ve vokalist Kim Deal’ın “Ooh” kelamlarını söylemesiyle açılıyor, akabinde solist Black Francis “Dur” diyor ve müzik kısa bir ortadan sonra devam ediyor. İşte bu kısım, Google Asistan’ın “asevarte”nin alarmını kapatmasına neden oldu.

Android Police, bir deneme yaptı ve “Where Is My Mind?” müziğinin nitekim de alarmı kapattığını gördü. Enteresan bir biçimde, Queen’den “Don’t Stop Me Now” üzere bariz bir “dur” içeren başka müzikler, Asistan’ın Kısa Kelamlar özelliğini “Where Is My Mind?” üzere tetiklemiyor. Android Police, bunun nedeninin öbür müziklerde “stop” un enstrümanlar tarafından desteklenmesi olabileceğini düşünüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar