Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaGoogle Twitter'a özendi! Kullanıcılar kızabilir!

Google Twitter’a özendi! Kullanıcılar kızabilir!

Geçtiğimiz haftalarda toplumsal medya devi Twitter, uzun bir müddettir kullanılmayan hesapları silme planlarını açıklamıştı. Artık ise tıpkı uygulamanın Google tarafından gerçekleştirileceği bildirildi. Teknoloji devi Google, 24 aydan daha uzun müddettir etkin olmayan hesapları kalıcı olarak sileceğini duyurdu.

Google, internet dünyasının en büyük oyuncularından biri olarak, kullanıcılarının hesap güvenliğine ve bilgi kapalılığına büyük ehemmiyet veriyor. Bu nedenle, kullanıcıların etkin olmayan ve atıl durumda olan hesaplarının güvenliğini sağlamak gayesiyle bu adımı atıyor.

Google kullanılmayan hesapları kalıcı olarak silecek!

Google’ın uzun müddettir kullanılmayan hesapları silme kararı, hesap güvenliği ve data muhafazası açısından mantıklı bir adım olarak görülüyor. Çünkü atıl durumdaki hesaplar, güvenlik açıklarına neden olabilir ve istenmeyen durumların yaşanmasına yol açabilir. Bu hesapların silinmesiyle, kullanıcıların hesaplarına yönelik güvenlik riskleri azaltılacak ve daha inançlı bir dijital tecrübe sunulacak diyebiliriz.

Ancak bu karar, birtakım kullanıcılar ortasında tasaya neden oldu. Özellikle, eski hesaplarına erişimini kaybeden ve bu hesaplarda saklanan datalara ulaşamayan kullanıcılar, bu durumdan rahatsızlık duyuyor. Bu nedenle, Google’ın bu süreçte kullanıcılara kâfi bilgilendirme yapması ve gerekli tedbirleri alması kıymetli.

Google, uzun müddettir kullanılmayan hesapları silerek, kullanıcıların data güvenliğini ve hesap güvenliğini sağlama hedefini taşıyor. Kullanıcılar, hesaplarını sistemli olarak kullanarak ve güvenlik tedbirlerini takip ederek, bu tıp durumların yaşanmasını önleyebilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar