Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaGoogle'ın hesap tasfiyesi YouTube kanallarını etkilemeyecek

Google’ın hesap tasfiyesi YouTube kanallarını etkilemeyecek

Taşınmanın Gmail, Drive, Dokümanlar, YouTube, Google Fotoğraflar, Meet ve Takvim dahil olmak üzere tüm eserlerini kapsaması gerekiyordu. Fakat artık teknoloji devi, blog gönderisini güncelledi ve “şu anda YouTube görüntüleri olan hesapları silme planları olmadığını” söyleyerek tasfiyeyi duyurdu.

Teknoloji devi, aktif olmayan hesapları silmesinin ana nedeni olarak güvenliği öne sürdü. Dahili tahlilin, eski, terk edilmiş hesapların iki faktörü aktifleştirme mümkünlüğünün yaklaşık 10 kat daha az olduğunu gösterdiğini söyledi. Bu da bu hesapları kimlik hırsızlığı ve öbür hain gayeler için kullanabilecek makûs aktörlere karşı savunmasız hale getirir. Bununla birlikte, eski hesapların silinmesinin Google sunucularında yer açacağı sonucuna da varılabilir.

Google’ın hesap tasfiyesi YouTube kanallarını etkilemeyecek

Duyuru yapıldıktan sonra eleştirmenler, hareketin internet tarihinin kimi kıymetli modüllerini silebileceğine dair telaşlarını lisana getirdi. Birinci görüntü da dahil olmak üzere eski YouTube görüntüleri, ölen kullanıcılar tarafından yüklenen görüntülerle birlikte kaybolacaktı. Google, nihayetinde neden fikrini değiştirdiğini söylemedi, lakin YouTube görüntüleri inançlı. Tabi şimdilik.

Şirket, başka eserlerinde ise 2023 yılı sonuna kadar silinme tehlikesi altındaki hesaplara ihtar ve kurtarma e-postaları göndermeyi planlıyor. Bu hesaplar, ihtar e-postasını aldıktan sonra sahiplerinin giriş yapmaması durumunda 60 gün içinde devre dışı bırakılacak, kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak kapatmadan evvel kurtarmak için 60 günleri daha olacak (toplam dört ay).

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar