Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle'ın yapay zekası 180 yeni ülkeye yayıldı! Sonumuz yakın gibi!

Google’ın yapay zekası 180 yeni ülkeye yayıldı! Sonumuz yakın gibi!

Çarşamba günü şirket o günlerin bittiğini duyurdu. Bard, 180 ülke ve bölgeye genişledikçe bekleme listesi gerekliliğini derhal kaldıracak. Dahası, bu genişletilmiş Bard, Google’ın en yeni Büyük Lisan Modeli PaLM 2 üzerine inşa edilecek ve bu da onu her zamankinden daha yetenekli kılacak.

Google, OpenAI’nin ChatGPT’sinin aniden ortaya çıkmasının akabinde şubat ayında birinci kuşak Bard’ı çabukla piyasaya sürdü. Bard’ın birinci performanslarının etkileyici olmadığı ortaya çıktığında işler daha da berbatlaştı. Lakin ortadan geçen aylarda şirket, Bard’a temel olarak güç veren lisan modeli PaLM’yi daha da geliştirmek için çalıştı ve Bard’ın daha kaliteli ve aslına uygun karşılıklar üretmesinin yanı sıra programlama kodu oluşturmak üzere yeni misyonlar gerçekleştirmesine imkan sağladı.

Google’ın yapay zekası 180 yeni ülkeye yayıldı! Sonumuz yakın gibi!

Google yöneticilerinin çarşamba günü şirketin I/O 2023 açılış konuşmasında duyurduğu üzere, Bard yeni PaLM 2 platformuna geçti. Bu nedenle, kullanıcılar önümüzdeki günlerde ve haftalarda çok sayıda yeni özelliğin ve fonksiyonun kullanıma sunulmasını bekleyebilir.

Google, yapay zeka yeteneklerini eserleri ortasında karıştırıp eşleştirirken bile (yalnızca bugün PaLM 2 üzerinde çalışan 25 yeni teklif duyuruluyor) şirket, Bard’ın yeteneklerini daha da artırmak için öbür bölüm önderleriyle ittifak kurmanın yollarını arıyor. Google çarşamba günü, Microsoft’un BingChat-DallE2 teklifine karşı bir araç olarak Firefly üretken yapay zekasını Bard’a getirmek için Adobe ile iştirak kurduğunu duyurdu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar