Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle’ın yapay zekası gümbür gümbür geliyor

Google’ın yapay zekası gümbür gümbür geliyor

Google’ın LaMDA tarafından desteklenen konuşma tabanlı yapay zeka hizmeti Bard, bu yılın başından beri kıymetli gelişmeler gösterdi. Google’ın en son I/O etkinliğinde, teknoloji devi, Bard’ın yeteneklerini geliştiren ve kullanıcılara yeni işbirliği imkanları sunan heyecan verici güncellemeleri duyurdu.

Özellikle dikkat çeken bir duyuru, Google Bard’ın artık global olarak kullanılabilir olmasıydı. Daha evvel bekleme listesinde bulunan bu hizmet, 180’den fazla ülke ve bölgeye genişledi. Yapay zeka şimdilik Japonca ve Korece lisanlarını destekliyor ve Google, yakın vakitte 40 lisan için takviye sağlamayı planladığını duyurdu.

Google Bard’ın kullanıcı etkileşimlerini daha görsel hale getirmek için hizmete imaj entegrasyonu eklediğini de belirtmek gerek. Kullanıcılar, Bard’tan tavsiye isteyebilir ve ilgili görsellerle zenginleştirilmiş cevaplar alabilirler. Bu yenilik, kullanıcıların sorguladıkları ve keşfettikleri mevzuları daha yeterli anlamalarını sağlar. Dahası, kullanıcılar, kendi ipuçlarında Google Lens’in gücünü kullanarak imgeler ekleyebilirler. Bard, bu imgeleri tahlil eder ve süratli bir formda yaratıcı başlıklar oluşturabilir, böylelikle kullanıcılara meselesiz ve verimli bir tecrübe sunar.

Google’ın yapay zekası gümbür gümbür geliyor

Google Bard’ın kodlama yeteneklerini geliştirdiğini de belirtmek değerli. Bu iyileştirmeler, kaynak alıntıları, okunabilirliği artırmak için karanlık tema ve bir dışa aktarma düğmesi üzere özellikler içerir. Bu dışa aktarma özelliği, kullanıcıların kodlarını aktarmalarını ve tanınan kodlama platformu Replit kullanarak çalıştırmalarını sağlar. Google ayrıyeten, Bard’ın karşılıklarını direkt Gmail ve Docs’a aktarmanıza imkan sağlayan iki dışa aktarma seçeneği sunmuştur.

Google, Bard’ın Docs, Drive, Gmail ve Maps üzere çeşitli Google uygulamaları ve hizmetleriyle problemsiz bir biçimde temas kuracağını duyurdu. Bu entegrasyon, kullanıcıların meraklarını ve yaratıcılıklarını keşfetmek ve beslemek için sınırsız imkanlar sunar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar