Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaOyunGTA 6 çıkış tarihi sızdırıldı: İşte mümkün çıkış tarihi

GTA 6 çıkış tarihi sızdırıldı: İşte mümkün çıkış tarihi

Grand Theft Auto 6 (GTA 6) ile ilgili gizem perdesi aralanmaya devam ediyor. En son sızıntı, Rockstar’ın eski bir ofis paklık görevlisinden geliyor. Bu kaynak, oyunun geniş bir haritaya sahip olduğunu ve Eylül 2025’te çıkacağını argüman ediyor.

Gaming subredditinde yer alan bu sızıntıda, paklık görevlisinin altı aylık çalışma müddetince güvenlik tedbirlerine karşın oyuna dair kimi ayrıntıları gördüğü belirtiliyor. En dikkat alımlı detay, oyunun logosu ve altında “Eylül 2025” yazan bir kare. Bu da çıkış tarihi hakkında ipuçları veriyor olabilir. Misyonlu ayrıyeten, kısa bir müddetliğine bir monitörde gördüğü devasa haritadan bahsediyor ve burada büyük yol kümeleri olduğunu, bunların kent yahut kasabalar olduğunu düşündüğünü söylüyor.

GTA 6 çıkış tarihi sızdırıldı: İşte mümkün çıkış tarihi

Sızıntıda ayrıyeten, bir geliştiricinin, başrol için ismi geçen aktör Bryan Zampella’nın olmamasına duyduğu rahatlama hakkında konuştuğunu duyduğunu belirtiyor. Lakin, paklık görevlisinin kimi ayrıntıları paylaşırken “liquor” yerine “alcohol” terimini kullanması, İngiltere bağlamında daha yaygın bir Amerikan terimi olan bu sözün kullanılması, öykünün gerçekliğine kuşku düşürüyor.

Ayrıca, Rockstar’ın projelerini müdafaa konusundaki ünü ve oyunun kapalılığı göz önüne alındığında, paklık görevlisinin bir saklılık muahedesi (NDA) imzalamamış olması inandırıcı gelmiyor.

Sızıntının yapıldığı subredditin moderatörleri, paklık görevlisinin işverenliğine dair ispatlar aldıklarını argüman ediyorlar lakin bu bilgilerin doğruluğu hala tartışmalı. Paklık vazifelisi sahiden eski bir çalışan olabilir ve farkında olmadan bir NDA’yı ihlal etmiş olabilir, bu da onu hukuksal sonuçlarla karşı karşıya bırakabilir. Ya da yalnızca internet üzerinde dikkat çekmek için bunların hepsini uydurmuş olabilir. Bu nedenle, bu cins argümanlara karşı kuşkucu olmak daha sağlıklı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar