Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaOtomobilHiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi

Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi

Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen, 2002 yılında “Phaeton” isimli bir sedan modelini piyasaya sürmüştü. Bu otomobil, şirketin lükssever zengin müşterileri için tasarladığı bir modeldi. Ancak Phaeton, tüketicilerin ilgisini yeterince çekemedi. Bu nedenle şirket, bu modeli belirli pazarlarda satışa sundu.

Şimdiyse Phaeton ile ilgili yepyeni bir gelişme yaşandı. Volkswagen, bu otomobili 2016 yılında yenilemeye karar verdiğini ve hatta çalışan bir prototipini de ürettiğini duyurdu ve aracı ilk kez gösterdi. Ancak tüketiciler olarak bu modeli hiçbir zaman göremedik. Zira şirket, “Phaeton D2” olarak isimlendirdiği projeyi de iptal etmişti. Bunun nedeni, şirketin elektrik dönüşümü stratejisiydi.

İşte piyasaya sürülmeyen Volkswagen Phaeton D2:

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 1

5.06 metre uzunluk, 1.90 metre genişlik ve 1.45 metre yükseklik değerlerine sahip olan Volkswagen Phaeton D2, kelimenin tam anlamıyla bir makam aracı olarak düşünülmüştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 3

Şık bir ızgaraya ve gümüş detaylara sahip olan dış tasarım, özel far yapısıyla da dikkat çekecekti. Aracın arka kısmı ise kendine has çizgilerle mükemmel bir görünüme sahipti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 5

Volkswagen’in piyasaya sürülmeyen lüks sedanı, iç kısımda da benzersizdi. Şirket, “dört tekerli salon” dediği otomobilin içerisinde birinci sınıf malzeme kullanmayı tercih etmişti. Öyle ki bazı kaplamalar 30 katmanlıydı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 7

Aracın içindeki özel klima ise cereyanda kalmayı engelleyecek şekilde dizayn edilmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 9

Phaeton D2, yalnızca tasarımıyla değil, motor yapısıyla da özeldi. Aslında Phaeton’un motoru da çok güçlüydü. Tüketiciler, iki benzinli motor veya TDI dizel motor tercih edebiliyorlardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 11

Bu otomobilden alınabilecek maksimum güç, 414 beygirdi. Eğer bu otomobil piyasaya sürülse ve Türkiye’ye gelseydi, segmentinin en popüler modeli olabilirdi…

Ulaş Utku Bozdoğan: Hiçbir Vakit Tanıtılmayan Volkswagen Phaeton D2 Gösterildi 13

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar