Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaOtomobilHonda, elektrikli araba kesimine yatırım yapmaya devam ediyor

Honda, elektrikli araba kesimine yatırım yapmaya devam ediyor

Honda, elektrikli arabaların giderek daha fazla benimsenmesiyle birlikte elektrikli araç (EV) geliştirmeye faal bir biçimde yönlendi ve bu alanda değerli adımlar attı. Şirketin sürdürülebilir mobiliteye olan taahhüdü, yenilikçi teknoloji ve etraf dostu niteliklere sahip EV serisinde bariz bir biçimde ortaya çıkıyor. Honda’nın elektrikli araçlarla olan tecrübesi, Honda Clarity Electric ve Honda Fit EV’nin tanıtıldığı vakte kadar uzanıyor. Kısa bir müddet evvel gelen haberlere nazaran, Honda’nın yüksek performanslı markası Acura, Acura ZDX’i tanıttı. Tıpkı periyotta yapılan diğer bir duyuruda Acura ZDX’in Google Built-in ile donatılmış birinci elektrikli araç olacağı belirtildi.

Google Built-in, klâsik Android Auto’dan daha faal bir tahlil sunuyor zira Google Otomotiv Hizmetlerini aracın sistemine direkt olarak entegre ediyor. Android Auto’ya ya da Android Automotive OS’a kıyasla, yani telefonun otomobil ekranına yansıtıldığı yahut tüm işletim sistemini denetim eden durumlara nazaran, Google Built-in daha geniş kapsamlı ve etkileyici bir tecrübe sağlıyor.

Acura ZDX’in dikkat çeken özelliklerinden biri Google Haritalar’ın “gelişmiş sürümü”. Bu gelişmiş navigasyon sistemi, elektrikli araç şoförleri için rotayı optimize ederek seyahat müddetini kısaltmak ismine yol boyunca şarj istasyonlarını belirginleştiriyor. Google Haritalar, amaca bağlı olarak gerekli şarj mühletini varsayım ederek şoförlerin seyahatlerini daha verimli planlamalarına yardımcı oluyor. Gaye bir DC süratli şarj istasyonu olduğunda, sistem, daha süratli şarj müddetleri için araç bataryasının sıcaklığını yükselten “batarya ön koşullandırma”yı başlatıyor.

Honda daha evvel birtakım araçlarında özelleştirilmiş Android yazılımı kullanmış olsa da, Google Built-in ile Google’ın tam hizmet paketini kullanıyor. Acura ZDX şoförleri, Google Asistan, Google Haritalar ve öteki tanınan Google uygulamalarına Google Store üzerinden ulaşabiliyorlar.

Google Built-in entegrasyonuna karşın, Acura ZDX, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyerek geniş bir aygıt ve kullanıcı tercihleri yelpazesine uyumluluk sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar