Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilHuawei FreeBuds Pro 2 İncelemesi

Huawei FreeBuds Pro 2 İncelemesi

Huawei’nin TWS kategorisinde pek çok farklı kulaklı modeli olsa da FreeBuds Pro’nun yeri her zaman çok başka olmuştur. İlk modeliyle hem gürültü engelleme hem de ses kalitesinde yüksek performans sağlamayı başaran FreeBuds Pro, yeni Huawei FreeBuds Pro 2 ile beraber çıtayı adım daha öteye taşıyor.

Tasarım açısından önceki FreeBuds Pro ile karşılaştırdığımızda birçok önemli iyileştirme gözümüze çarpıyor. Hem FreeBuds Pro Kulaklıklar hem de kulaklık kutusu çok daha portatif bir hale getirilmiş. Kulaklıklar artık daha ince ve boy olarak da daha kısa. Ayrıca önceden 60 gram olan kulaklık kutusu da artık yüzde 11 daha küçük ve sadece 52.1 gram.

Tasarımın kompaktlığı özellikle kulaklığın kutusunu cebinize koyduğunuzda net bir şekilde hissedilebiliyor. Ayrıca konik tasarım bozulmadığı ve FreeBuds Pro 2 ile devam ettiği için kulaklıkları kullanmak da her zaman olduğu gibi son derece rahat.

FreeBuds Pro 2’yi yine önceki modelde olduğu gibi kulaklık gövdesi üzerinden kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Kaydırma, sıkıştırma ve basılı tutma hareketleriyle kulaklığı kontrol ediyorsunuz. Varsayılan olarak basılı tutma gürültü engelleme, normal mod ve farkındalık arasında geçiş yapıyor. Bir kez veya iki kez basma oynatılan parçayı kontrol ederken, kaydırma hareketi ile ses seviyesini kolayca değiştirebiliyorsunuz.

Kontroller benim anlattığım gibi şekillense de bu şekilde kalmak zorunda değil. Huawei AI Life uygulaması üzerinden FreeBuds Pro 2’yi dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Basılı tutma, kaydırma ve sıkıştırma hareketlerini dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Huawei’nin Devialet ortaklığı ile geliştirdiği FreeBuds Pro 2, ultra hassas Düzlemsel Diyaframı sayesinde TWS kulaklıklarda bir ilk olmayı da başarıyor. Düzlemsel Diyafram sayesinde ses kaynağındaki her bir parçayı rahatlıkla algılayabiliyor ve daha net bir dinleme deneyimi yaşıyorsunuz. Vokali, her bir müzik enstrumanını ayırt edebiliyor ve her birini netlikle duyabiliyorsunuz.

Bu noktada ikinci bir önemli teknolojiyse Dinamik Sürücü biri oluyor. Bu iki birim sayesinde müzik dinlerken ve film izlerken kulaklığın size sunduğu yüksek kaliteli sesten yararlanabiliyorsunuz. Dinamik Sürücü sayesinde baslar öne çıkarken, az önce bahsettiğimiz Düzlemsel Diyafram tizlerde ön plana çıkıyor. Doğal olarak FreeBuds Pro 2’de Hi-Fi ses deneyimi yaşayabiliyor ve destekleyen her içerikte kulaklıkların performansından tam olarak yararlanabiliyorsunuz.

Ama şunu da unutmamak gerekiyor; her insanın dinleme deneyimi farklı ve bu tarz premium kulaklıklarda aranan özelliklerden biri de esneklik. Huawei AI Life işte bu noktada yine yardıma koşuyor. Android, iOS ve Huawei App Gallery üzerinden ücretsiz olarak indirebilceğiniz AI Life üzerinden ses profilleri seçebiliyorsunuz. Varsayılan olarak dört ekolayzır bulunurken, eğer isterseniz tamamen kendinize özel bir ses profili de oluşturabilirsiniz.

Hi-Res Audio Wireless ve HWA sertifikaları bulunan FreeBuds Pro 2, aktarım söz konusu olduğunda da iyi iş başarıyor. Yeni nesil Bluetooth ses standartlarını karşılayan kulaklıklar 990 kbps’ye kadar veri aktarabiliyor. Şu an sektördeki ortalama ses taşıma hızı 320 kbps iken, FreeBuds Pro 2’nin 990 seviyelerine çıkabiliyor olması, bu kulaklıkları uzun süre kullanmak isteyenler için de önemli bir satın alma avantajı sağlıyor.

Gelgelelim gürültü engelleme özelliklerine. İlk nesil FreeBuds Pro gürültü engelleme konusunda son derece başarılı bir ürün olsa da, FreeBuds 2 diğer konu başlıklarında olduğu gibi gürültü engelleme söz konusu olduğunda da çok daha iyi iş çıkarmaya odaklanıyor. Artık kulaklıkların gürültü engelleme seviyesi 47 db’ye kadar çıkmış durumda. Bu da en gürültülü ortamlarda bile FreeBuds Pro 2’nin size en iyi gürültü engelleme deneyimini sağlayacağını gösteriyor.

Üstelik gürültü engelleme seçenekleri sadece tek bir modla sınırlı değil. Siz kulaklığı varsayılan özelliklerle kulanmaya başladığınızda Akıllı Gürültü Engelleme aktif oluyor. Bu mod sayesinde FreeBuds Pro 2’nin gürültü engelleme özellikleri çevrenizdeki ses yüksekliği ile doğru orantılı olarak çalışıyor. Duruma göre Ultra, Genel, Rahat ve Uçuş Modları arasında geçiş yapılıyor. Ama isterseniz Huawei AI Life uygulamasını kullanarak o an istediğiniz gürültü engelleme modunu da seçebilirsiniz.

AkıllıANC 2.0 (SmartANC 2.0) sadece dinleme deneyimi açısından değil, aynı zamanda görüşmelerinizde de önemli rol oynuyor. Kemik izi sensörü sayesinde konuşmalarınız da kulaklık tarafından algılanıyor ve mikrofon üzerinde de gürültü engelleme çalıştırılıyor. Böylece konuştuğunuz kişi de sizin sesisiniz daha temiz alıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar