Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobilHuawei telefonlar 5G dayanağına kavuşuyor

Huawei telefonlar 5G dayanağına kavuşuyor

Şinasi Kaya: Huawei Telefonlar 5G Dayanağına Kavuşuyor 1 ABD ambargoları sebebiyle 5G teknolojilerine erişimi kısıtlanan Huawe, yeni akıllı telefonlarında 4G modem kullanmak zorunda kalmıştı. Yıl sonuna yanlışsız ambargolarda Huawei lehine kimi esnemeler yaşanabilir.

Huawei Mate 60 serisine 5G dopingi

Firma ambargo nedeniyle Qualcomm’un yalnızca 4G takviyeli yonga setlerine erişebiliyordu. Bununla birlikte Huawei P50 ve P60 serilerinde özel bir üçüncü taraf kılıf ile 5G kullanmak mümkün hale gelmişti.

Kaynaklar Huawei Mate 60 serisinin Ekim ayında 5G takviyesi ile geleceğini tez ediyor. Bu türlü bir durumda Huawei Mate 60 serisi küresel çapta nispeten bir muvaffakiyet kazanabilir. Bununla birlikte 5G erişimi nasıl sağlanacak bilgi verilmemiş.

Huawei 5G ekipmanları konusunda hala önder lakin şimdi telefonlarında kullanabileceği bir 5G modemi geliştiremedi. Çin’de de 5G takviyeli yerli bir rakip yonga seti mevcut değil. İhtimaller ortasında Huawei’nin 5G dayanaklı daha eski Snapdragon 8 yonga setlerine erişim elde etmiş olabileceği var. Devir amiral gemileri ile rekabet gücü hayli düşeceği için ABD’nin ambargoyu esnetmiş olması olası.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar