Çarşamba, Mart 22, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilHuawei Watch GT Runner İncelemesi

Huawei Watch GT Runner İncelemesi

Huawei akıllı saat ailesinin en yeni üyelerinden biri olan Huawei Watch GT Runner incelemesi ile karşınızdayız. Huawei Watch GT Runner Ergonomi özellikleri, yenilenen sensörler ve kullanım alanlarıyla sporcular için uygun bir akıllı saat.

Sporcular kullandıkları aksesuarlarda ergonomiyi her zaman önde tutarlar. Bu yüzden GT Runner gibi hafif ama dayanıklı malzemelerden üretilen cihazlar çok önemli olabiliyor. Huawei Watch GT Runner’ın arka yüzü seramik kaplamadan oluşurken, kasa polimer elyaf kılıfla geliyor. Menülerde kontrolü sağlayan taç için titanyum alaşımı kullanılmış. Malzemenin spocu dostu olmasının yanı sıra tasarımda da diğer saatlerden farklılaşan bazı detaylar mevcut. Saatin kenarlarında hava akışı alacak şekilde eğimler bulunuyor. Böylece saat takılıyken deriniz her zaman nefes alabiliyor. Terlemenin önüne bu şekilde kolayca geçilebilirken, alacağınız verilerde sapmalar veya hatar görmüyorsunuz.

Arka yüzeyi kaplayan seramik kaplanın ortasında geliştirilmiş sensörler bulunuyor. Huawei Watch GT Runner TruSeenTM 5.0+ kullanıyor ve sensörler şu şekilde: Hızlanma sensörü, jiroskop sensörü, jeomanyetik sensör, optik kalpatış hızı sensörü, ortam ışığı sensörü, barometrik basınç sensörü, sıcaklık sensörü.

Huawei Watch GT 3 İncelemesi

GT Runner’ın sunmuş olduğu hassasiyet seviyesi özellikle sporcular için çok önemli. Çünkü yoğun antremanlar sırasında kalp atış hızınızda sık sık değişimler yaşanacaktır. Normal sensörler bu tarz değişken aralıkları ölçmede yetersiz kalabilir. GT Runner’ın hassasiyeti sayesinde dinamik değişimlerden etkilenmez ve verilerinizi çok daha doğru bir şekilde alabilirsiniz. Günlük kullanımda sağlık verileri yine önemli ama sporcu için vücudunda yaşanan anlık değişimleri okumak ve buna göre antreman programları düzenlemek çok daha önemli olacaktır.

Bu verilerin ölçülmesi kadar okunması da önemli. Harmony OS 2.0 ile kutudan çıkan GT Runner, yapay zeka koşu antrenörüne sahip. Her insanın sınırları ve yaptığı antremanlar farklı olacağı için kişiye özel antreman programları oluşturmak gerekiyor. Yapay Zeka Koşu  Antrenörü ile egzersizlerinizi özelleştirebilir, hedefler belirleyebilir, antreman sıklığınızı düzenleyebilir ve çok daha verimli bir program oluşturabilirsiniz. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Huawei Watch GT Runner İncelemesi 1

İşin güzel yanıysa Huawei Watch GT Runner’ın geniş ekranının kontrolününün diğer Huawei akıllı saatlerde olduğu gibi son derece kolay olması. 1.43 inç AMOLED ekrana sahip olan akıllı saat, kullanıcılara 460×460 çözünürlük sunuyor. İki fiziksel tuş da menüler arasında rahatça gezinmenizi sağlıyor. Tüm bunlar birleştiğinde de kullanması çok rahat bir akıllı saat ortaya çıkıyor.

Huawei Watch GT Runner’ın en özel yanlarından biri de ikili anten sistemi olarak ön plana çıkıyor. Kasa ve kayış arasında bulunan iki anten saatin çekirdeğine direkt bağlıyken, üzerlerinde veya çevrelerinde herhangi bir metal parça bulunmadığı için çok daha iyi GPS sinyali yakalabiliyor. Böylece şehirden uzakta bile olsanız bulunduğunuz noktayı tam olarak görebiliyorsunuz. Huawei Watch GT Runner GPS, GLONASS, BDS(Beidou), Galileo, QZSS konumlama sistemi desteği sağlıyor ve konum doğruluğu konusunda son derece iddialı.

Diğer bir önemli noktaysa uygulama desteği. Harmony OS 2.0 ile beraber Huawei akıllı saatler yepyeni özelliklere kavuştular. Bu özelliklerin başında dahili uygulama mağazası ve üçüncü parti uygulama desteği yer alıyor. Verilerinizi paylaşabileceğiniz birçok uygulamaya saat üzerinden erişebiliyorsunuz. GT Runner şu anda Runtastic, Komoot, Pedometer, GStep, StepSetGo, Boomerun, Abs Workout, STEPPI ve Runningapp uygulamalarıyla beraber kullanılabiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Huawei Watch GT Runner İncelemesi 2

Ve GT akıllı saatlerin en önemli özelliklerinden biri de Huawei Watch GT Runner’la korunmaya devam ediyor. 451 mAh bataryaya sahip olan GT Runner, günlük kullanımda 14 güne varan pil ömrü sunabiliyor. 

Huawei Watch GT Runner hem malzeme kalitesi hem sensör kalitesi, hem GPS avantajları hem de 3. parti uygulama desteğiyle şu ana kadar Huawei çatısı altında yapılmış en iyi akıllı saatlerden biri. Eğer spor hayatınızın bir parçasıysa kesinlikle göz atmanız gereken bir akıllı saat olmuş.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar