Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaOtomobilHyundai, 2024 model Kona’da kıymetli güncellemeler yapacak

Hyundai, 2024 model Kona’da kıymetli güncellemeler yapacak

2024 model Hyundai Kona Elektrik, piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Koreli araba üreticisi, mevcut modelin uygun fiyatlılığını temel alarak geliştirdiği bu yeni modelle birlikte kullanıcılarına bir adım daha yaklaşıyor. Mevcut modelin fiyatının 35.000 doların çabucak altında olması, bu modelin ne kadar uygun fiyatlı bir elektrikli araç olduğunu gösteriyor.

Bu yenilenmiş Kona Elektrik’in en dikkat alımlı özelliklerinden biri, aerodinamik tasarımı. Otomobilin burnu daha sade ve LED gündüz farları artık otomobilin tam genişliğine yayılıyor. Lakin, toplamda radikal değişiklikler bekleyenler için bu model, beklentilerini tam manasıyla karşılamayabilir. Yan profilde Ioniq 5’ten kimi ögeleri barındırsa da, benzerlik hayli zayıf.

Hyundai, 2024 model Kona’da kıymetli güncellemeler yapacak

Performans açısından bakıldığında, 2024 model Kona Elektrik’te yalnızca kademeli iyileştirmeler görüyoruz. Araç, daha düzgün bir sürüş için 0.29 olan eski sürümün sürtünme katsayısına rağmen 0.27’lik bir sürtünme katsayısına sahip. Batarya kapasitesi de 64 kWh’den 64.8 kWh’ye hafif bir artış gösteriyor. Bu da menzili 258 milden kestirimi 260 mile çıkarıyor. Şarj konusunda ise, yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj olma mühleti 43 dakikaya düşmüş. Bu, bir evvelki modele nazaran bir ilerleme olsa da ihtilal niteliğinde bir değişiklik değil.

İç yer da birtakım yeniliklere mesken sahipliği yapıyor. İnfotainment ve gösterge kümesi için çift 12.3 inçlik ekranlar ve ambiyans aydınlatması üzere özellikler eklenmiş. Lakin, Kona Elektrik hala Hyundai’nin akaryakıtlı araçlar için tasarladığı K3 platformu üzerine şurası. Bu, Ioniq 5 üzere daha yeni modellerde görülen ileri Elektrik-Global Modüler Mimari (E-GMP) ile karşılaştırıldığında bir gerilik olarak görülebilir.

Yeni Kona Elektrik için siparişler 2023’ün sonbaharında açılacak. Fiyatlandırma şimdi açıklanmamış olsa da, hem Güney Kore’de hem de Çekya’da üretilecek. Hyundai’nin en çok satan EV’si Ioniq 5 olsa da, Kona’nın kendi pazar hissesini bulmasını umuyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar