Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOtomobilİkinci el otomobil alırken bunlara dikkat edin! En kıymetli nokta ise...

İkinci el otomobil alırken bunlara dikkat edin! En kıymetli nokta ise…

Her ihtiyaca yönelik araç bulabileceğiniz ikinci el pazarında, bu kadar fazla seçeneğin olması ve oluşabilecek tehlikeli durumlar karar verme sürecinde alıcıları oldukça zora sokuyor. Peki ikinci el araba alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Tam anlamıyla araç bilgilerine hakim olmalısınız. Sonrasında çıkabilecek sürprizlerin maliyeti size yansıyabilir. Bu yüzden en avantajlı hareket, en başında araştırma yapmak olacaktır.

Aracı kimden aldığınızı bilmek

Araç alırken dikkat etmeniz gereken konulardan ilki bu olmalıdır. Aracın bugüne kadarki ruhsat sahipliği sayısını öğrenmekle başlayabiliriz. Bu hizmeti 5664’ kısa mesaj atarak, sorgulama ekranından kolayca elde edebiliriz. ( ör : DETAY boşluk PLAKA ) Bu plakalı aracın ruhsat sahiplik yılını, kaç yıldır bu kullanıcıda olduğunu, aracın kaç yıldır kaskolu kullanıldığı da dahil olmak üzere bu hizmetten faydalanarak kolayca öğrenebiliriz.

Aracın fiziki durumu – Kaporta ekspertizi

Alacağımız aracın dış görünüşü elbette hepimiz için önceliklidir. Lakin şehrin ve trafiğin yoğunluğundan dolayı ya da çoğu kullanıcının park yeri bulmakta yaşadığı sorunlardan oluşan hafif ve büyük ölçekli kazalara maruz kalan araçların durumunu öğrenmek her araç satın almak isteyen tüketicinin düşüncesidir.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar