Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilInstagram, 'IGTV' Uygulamasının Fişini Çekti

Instagram, ‘IGTV’ Uygulamasının Fişini Çekti

Instagram, 2018 yılında TikTok ve YouTube’a rakip olarak piyasaya sürdüğü IGTV platformuyla beklediği başarıyı elde edememişti. Uygulama, 2020 yılının başına kadar bir milyardan fazla olan Instagram kullanıcılarının yalnızca 7 milyonu tarafından indirilmişti. En sonunda IGTV videoları keşfet sayfasına düşürülmeye başlamış, böylelikle ayrı bir IGTV uygulamasını indirmek için de bir neden kalmamıştı.

Uygulama, halen uygulama mağazalarında yer almaya devam ederken bugün Instagram’ın çatı şirketi Meta’dan önemli bir açıklama geldi. Şirket, yayımladığı blog gönderisinde artık tüm videoları ana uygulamasında barındırmaya, video deneyimini iyileştirmeye ve basitleştirmeye odaklanacağını açıkladı. Bu açıklamaların ardından IGTV’nin desteğine son verileceği paylaşıldı.

IGTV’deki reklamlar Reels’e geliyor

Şinasi Kaya: Instagram, 'IGTV' Uygulamasının Fişini Çekti 1

Açıklamayla birlikte artık hiçbir güncelleme almayacağı resmen duyurulan IGTV, aslında pek de güncelleme almıyordu. Uygulama, bu açıklamanın geldiği bugün incelendiğinde en son Ağustos 2021’de güncelleme almış olarak gözüküyor. Dolayısıyla Meta, uzun zaman önce düşünmeyi bıraktığı ayrı uygulamayla olan bağlarını bugün resmen koparmış oldu.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar