Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram söz verdiği özelliği getiriyor

Instagram söz verdiği özelliği getiriyor

Instagram, geçtiğimiz ay vadettiği kronolojik akışı test etmeye başladı. Adam Mosseri, şirketin, kullanıcıların kronolojik ve algoritmik olarak sıralanmış yayınlar arasında geçiş yapmasına izin verecek yayınının yeni sürümlerini test etmeye başladığını söyledi.

Mosseri, Instagram’ın gençlerin ve çocukların zihinsel sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin bir Senato oturumu sırasında Aralık ayında kronolojik bir akışı geri getirme planlarını ilk kez paylaştı. Şirket daha sonra akışın biri “favoriler” ve diğeri “takipçiler” olarak adlandırılan iki yeni sürümü üzerinde çalıştığını doğruladı. Mosseri, son yorumlarında Instagram’ın yakında kullanıcıların üç farklı akış arasında geçiş yapmasına izin vereceğini söyledi: ans, favoriler ve takip. Ana sayfa, gönderileri ilginizi çekebilecek şeylere göre sıralayan Instagram’ın şu anki akışına benzer olacak, “favoriler” ise en çok değer verdiğiniz arkadaşlar için ayrılmış bir özet akışı olacak. “Takip etme”, Instagram’ın 2016’dan önceki varsayılan akışına çok benzer şekilde, yalnızca takip ettiğiniz hesaplar için kronolojik bir özet akışı olacaktır.

Instagram söz verdiği özelliği getiriyor

Şinasi Kaya: Instagram söz verdiği özelliği getiriyor 1

Mosseri bir videoda, “Kronolojik bir akışa hızlı bir şekilde ilgi duymanız ve takip ettiğiniz hesaplar tarafından yayınlanan en son haberleri görmenizin önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Daha da önemlisi, “ev” akışı da önemli değişiklikler görecek. Mosseri, ana akışın “zaman içinde giderek daha fazla öneriye sahip olacağını” söyledi. Şirket, takip edilmeyen hesaplardan ve Reels’ten ana akışına öneriler eklemeyi zaten test ediyor, bu nedenle Instagram bu çabaları ikiye katlamayı planlıyor gibi görünüyor. Geçen hafta Mosseri, şirketin 2022’de “Instagram’ın ne olduğunu yeniden düşüneceğini” ve Reels’e odaklanacağını ve içerik oluşturucular için daha fazla araç geliştireceğini söyledi.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar