Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaDonanımIntel, Arc ekran kartlarını her yıl milyonlarca oyuncuya ulaştırmak istiyor

Intel, Arc ekran kartlarını her yıl milyonlarca oyuncuya ulaştırmak istiyor

İnanç Can Çekmez: Intel, Arc ekran kartlarını her yıl milyonlarca oyuncuya ulaştırmak istiyor 1

Ekran kartı sektöründe madencilik ve tedarik sıkıntıları ediyor. Nvidia ve AMD arasındaki yarışa yeni Arc Alchemist kartları ile dahil olmayı planlayan Intel’in Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafik bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Raja Koduridikkat çekici yeni açıklamalarda bulundu.

Ekran kartı sektörü kızışacak

Ekran kartlarında yaşanan sıkıntılar hakkında, ”Bu, bilgisayar oyuncuları ve sektör için büyük bir sorundur” sözlerini dile getiren Koduri, ayrıca ”Her yıl milyonlarca oyuncuya yeni ekran kartlarını göndermek için planlar yaptıklarını söyledi. 

Intel’in her yıl büyük sayıda ekran kartı stoğu piyasa sürmesinin pazar üzerinde kesinlikle olumlu bir etki yaratacağını söyleyebiliriz. Zira daha önce ARC ekran kartları için dökümhane, farklı üreticiler, oyuncular ve stüdyolar ile işbirliği yaptıklarını söyleyen Intel, sektöre büyük adımlar atarak giriş yapacak. 

Masaüstü Arc Alchemist kartlarının çıkış tarihi henüz kesin olarak bilinmiyor olsa da şirket, ilk dizüstü ürünlerini önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeyi planlıyor. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel, yeni ekran kartlarını milyonlarca oyuncuya ulaştıracak

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar