Cuma, Haziran 9, 2023
Ana Sayfaİnternetİnternetten para kazanma yolları: Meskende online para kazandıran siteler

İnternetten para kazanma yolları: Meskende online para kazandıran siteler

İnternet üzerinden nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız, kısa yoldan güçlü olma planlarından uzak durmanız kıymetlidir. Örneğin; konuttan birkaç saatte yüksek paralar kazanabileceğinizi argüman eden online iş fikirlerine katiyetle sıcak bıkmamalısınız. Online para kazanmanın birçok yolu olsa da, sadece birkaç gün içinde binlerce lira kazanabileceğinizi vadeden beşerler muhtemelen sizden faydalanmaya çalışan, makûs niyetli insanlardır. Genelde sms olarak gelen bu işler yerine toplumsal medya içeriği üretme üzere öbür para kazanma yollarına odaklanmanızı öneririz. İşte internetten yapılan işler hangileri diye merak edenler için 2023’te konutta online para kazanma yolları:

İnternetten para kazanmak için 👇

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 1 Evden para kazanma yollarını ararken dikkatli olmanız gerekse de pek çok olağanüstü fikir var. Online nasıl para kazanılır merak ediyorsanız, aslında âlâ olduğunuz şeylere odaklanmanız gerekir. Pek çok insanın sahip olmak istediği yetenekleriniz vardır ve internetten para kazanmak istiyorsanız yeteneklerinize güvenmelisiniz. İnternet üzerinden ne işe yapabilirim diye soranlara ışık tutacak birkaç para kazandıran online iş fikri paylaşacağız.

1. Freelance iş bulun 💻

Serbest çalışma, kendiniz için çalıştığınız ve size verilen projeleri istenen müddette tamamlayarak para kazandığınız bir iştir. İnternette pek çok freelance iş ilanına rastlayabilirsiniz. Web dizayncı, proje yöneticisi, müellif, grafik dizayncı ve daha birçok alanda freelance olarak çalışabilirsiniz. Freelance modeli genelde aşikâr mesailer içinde çalışmayı mecburî kılmaz, kendi belirleyebileceğiniz saatlerde yahut proje bazlı çalışırsınız.

2. YouTube kanalı açın 📱

YouTube kanalı ile para kazanmanın birçok yolu vardır. En tanınan yol, görüntülerinize reklam eklemektir. Sizi izleyenler reklamınıza her tıkladıklarında para kazanırsınız. Ayrıyeten görüntülerinizde belirli bir eseri giyerek yahut kullanarak eser tanıtımı yapabilirsiniz. İzleyicilerinizin hakikat eseri satın almalarını sağlamak için görüntü açıklama kısmına da link bırakmayı unutmayın. YouTube’dan para kazanmanın bir öbür yolu da sponsorlu içerik üretmek. Markalı eserleri destekleyerek görüntülerinizden çıkar sağlayabilirsiniz.

3. Online anketlere katılın 📝

Anket doldurarak para kazanma bahtına sahipsiniz. Boş vakitlerinizde anket doldurup armağan çeki yahut nakit para kazanabileceğiniz online anket siteleri var. İnternetten para kazanmanızı sağlayan anket sitelerinin birden fazla kayıt olduğunuzda bonus verir, referans programı vardır ve tamamladığınız her anket için az ölçüde da olsa para kazanırsınız.

4. Sanal öğretmen olun 📚

Öğretmenlere her vakit gereksinim vardır. İster öğretmen olun, ister muhakkak hususlar üzerine bilgili-birikimli biri olun, öğrencilerin notlarını yükseltmelerine ve imtihanlara hazırlanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Özel bir sertifikanız varsa, tecrübeniz de varsa, hem ebeveynler hem de öğrencilerin inancını daha rahat kazanabilirsiniz. Sanal öğretmen olduğunuzda uygulayabileceğiniz pek çok öğretim metodu vardır. İnteraktif aktiviteler, slaytlar, kıssa anlatımı ve hatta oyuna çevirme üzere farklı yollar deneyebilirsiniz. Sanal öğretmen olmak, internet üzerinden para kazanmanın tesirli yollarından biridir.

5. Influencer olun 🌟

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 3 Influencerlar, toplumsal medya platformlarında bir eser yahut hizmetin tanıtımını yaparak yahut önererek potansiyel alıcıları ikna eden şahıslardır. Bu bireyler ilginizi çekiyorsa, nişinizin ne olabileceğini düşünmeye başlayın. Tahminen moda yahut seyahatle ilgileniyorsunuzdur, tahminen de teknoloji yahut spor ekipmanları hakkında çok şey söyleyebilirsiniz… Güçlü taraflarınızı göz önünde bulundurun ve bu taraflarınızı gösterebileceğiniz bir niş seçin. Nişinizi seçtikten sonra platformu belirleyin. YouTube, TikTok, Instagram, tanınan birçok platform var. Tanınan olursanız, markaları temsil ederek ve eserlerini tanıtarak para kazanma fırsatı elde edersiniz.

6. Fotoğraflarınızı satın 📸

Başka bir seçenek de fotoğraflarınızı satmak. Yaratıcı biriyseniz, online para kazanmaya başlamak için yaratıcı yapıtlarınızı satmayı düşünebilirsiniz. İsminizi duyurmanıza yardımcı olacak farklı toplumsal medya pazarlama stratejilerinden yararlanmaya çalışmalısınız. Bu halde, daha fazla insan sanatınızı ve fotoğrafçılığınızı öğrenecek ve çalışmalarınızla ilgilenecektir. Dijital sanat yapıtları son birkaç yılda tanınan hale geldi. Bilgisayar marifetlerinizi dijital sanat yapıtı üretmek için kullanabilirsiniz. Müşterilerinizden online varlığınızı büyütmenize yardımcı olacak yorumlar bırakmalarını isteyin. Bu formda daha fazla iş alabilirsiniz.

7. Online mütercim olun 🌐

İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri de; çeviri yapmak. İkinci bir lisan konuşabiliyorsanız, çevirmenlik işini düşünmelisiniz. Üzerinde çalışabileceğiniz farklı çeviri proje çeşitleri var. Örneğin; bir görüşmede uzaktan tercüman olarak misyon yapabilir yahut makale ve evrakları çevirebileceğiniz iş bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz çeviri cinsine farklı imtihanlara girmeniz yahut muhakkak sertifikaları almanız gerekebilir.

8. Eski giysilerinizi satın 👖

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 5 İnternetten para kazanmak için bir e-ticaret sitesinde eski kıyafetlerinizi satabilirsiniz. Giysilerinizi belirlediğiniz fiyat karşılığında satmanıza yardımcı olacak çok sayıda online mağaza var. Bu siteler, genelde her satıştan belirli bir yüzde veriyor. Elbiseleriniz için fiyat belirlemeden evvel bunu dikkate alın. Dolabınıza mutlaka göz atın. İçinde uzun müddettir giymediğiniz, artık size olmayan/olmayacak kıyafetlerin çıkma ihtimali hayli yüksek. Kıyafetlerinizi güzelce ayırın ve vermek istediklerinizin fotoğrafını çekip siteye yükleyin ve alıcıları bekleyin.

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları 👀

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 7 Dizi izlerken reklamlara aldırış etmiyorsanız, reklam izleyerek para kazanabilirsiniz. Netflix, TikTok üzere tanınan toplumsal ağlarda reklamları izleyerek yahut video izleyerek para kazanmak mümkün değil lakin para karşılığında reklam izleyebileceğiniz çeşitli platformlar var. İşte reklam izleyerek para kazanabileceğiniz uygulamalar 🔽

1. InboxDollars 💲

InboxDollars’ı kullanarak izlediğiniz reklamlardan para kazanabilirsiniz. Markalar, eser ve hizmetleri hakkında tüketici geri bildirimi almak için bu platformla birlikte çalışıyor. Görüntüleri izlediğiniz vakit ödeme alıyorsunuz. Reklam başı 0.05 dolar ile 0.07 dolar ortasında fiyat veriliyor. InboxDollars, 2000 yılından bugüne kadar 57 milyon doların üzerinde nakit ödül vermiş.

2. Swagbucks 🤑

Online ödül sitesi Swagbucks’ta reklam izleyerek para kazanmanız mümkün. Site, üyelerin görüntü izlemek dahil çeşitli etkinlikler için nakit ve ikram çeki kazanmalarına imkan tanıyor. Swagbucks, bugüne kadar 785 milyon doların üzerinde ödeme yapmış. Para kazanmak için görüntüleri izlemeniz gerekiyor. Reklam görüntüleri paraya çevrilecek puanlar kazandırıyor. Görüntü müddetleri değişiyor lakin görüntü başına kazanacağınız puanı evvelce görebiliyorsunuz.

3. PrizeRebel 💸

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 9 PrizeRebel, reklam izleme karşılığında kullanıcılara nakit ödeyen bir öbür ödül sitesi. 2017’de kurulan site, reklam izleyerek para kazanan 12 milyondan fazla üyeye sahip. PayPal e-postası eklediğinizde pek çok ödül sitesinin bilakis anında ödeme alıyorsunuz. Fakat hesabınızdaki parayı görebilmeniz için en az 5 dolar eşiğine ulaşmanız gerekiyor.

4. Earnably 💰

Reklamları izleyerek para kazanmanızı sağlayan birden fazla site, reklam başı izleme için az ölçüde ödeme yapar ve çoklukla yüksek eşiğe ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz. Reklamları izleyerek anında para kazanabileceğiniz bir site arıyorsanız Earnably tam size nazaran. Siteye girmediğinizde dahi reklamlardan para kazanabilirsiniz. Önerdiğiniz bireyler reklam izlediklerinde kazandıkları puanların %10’u size geliyor. Site, vazifesi tamamlamak için ayırmanız gereken süreyi ve kazanabileceğiniz puan sayısını evvelden söylüyor.

5. QuickRewards 💵

QuickRewards, online alışveriş, anket doldurma, oyun oynama ve reklam izleme dahil puan kazandıran farklı etkinlikler sunan öbür sitelere benzeri bir platform. Haberler, ömür tarzı mevzuları ve daha ziyadesiyle ilgili görüntüler mevcut. Site, para çekme için en düşük eşiğe sahip; nakit olarak PayPal’dan en az bir cent, armağan kartı için 5 dolar çekebiliyorsunuz.

6. MyPoints 💯

MyPoints en eski ödül sitelerinden biri. Kaydolduğunuzda 10 dolar bonus veriliyor. Para kazanmak için reklam dışında seçenekler de var. Görüntüleri izlediğiniz gelen puanları nakit ve ikram kartı almak için kullanabiliyorsunuz.

7. GrabPoints 👍🏻

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 11 GrabPoints, reklam izleyerek para kazanmanın yollarından biri. Görüntü izlemek dışında anket doldurma, uygulama deneme üzere öbür vazifeleri yaparak da yarar sağlayabilirsiniz. Nakit para, armağan kartları, Minecraft kodları, Spotify Premium aboneliği üzere fiyatsız mükafatlar kazanabilirsiniz. Reklam görüntülerini izlediğinizde puan kazanıyorsunuz. 3000 puan 3 dolara eşit. GrabPoints’e nazaran, günde 20.000 puan kazanan üyeler var. Kazanacağınız puan, görüntü başlamadan evvel izleyeceğiniz reklam sayısına bağlı.

Para kazanma siteleri 🌐

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 13 Para kazanmak için her vakit para harcamak zorunda değilsiniz. Burada yatırımsız para kazanma yollarından çok, sistemli yarı vakitli gelir elde etmek yahut ek iş yaparak günlük para kazanmak isteyenlerin ilgisini çekecek web sitelerini paylaşacağız. İşte para kazandıran siteler 🔽

1️⃣ Fiverr

Fiverr, freelance çalışanlar için faydalı olabilecek tanınan bir site. Bu siteden ayda 3000 – 5000 dolar ortası kazanabilirsiniz. Profilinizi ve iş açıklamasını uygun yazdığınızdan ve verdiğiniz hizmetleri eksiksiz eklediğinizden emin olun. Biri size ulaştığında elinizden geldiğinde süratli karşılık vermeye çalışın. Yaptığınız iş onaylandıktan sonra paranızın banka hesabınıza geçmesi 14 günü bulabiliyor fakat tertipli çalışarak bu süreyi 7 güne indirebilirsiniz. Fiverr, %20 kurul alıyor.

2️⃣ Upwork

Upwork, dünyanın her yerinden freelance çalışanlarla işletmelerin muhakkak projeler üzerinde ilişki kurabildiği ve birlikte çalışabildiği bir tanışma sitesi. Şirketler, müellif, web tasarımı ve bilgisayarda yapılabilecek çabucak her iş dahil çeşitli hizmetler için freelance arıyor. Upwork, %5 – % 20 ortasında komite alıyor fakat ne kadar çok para kazanırsanız o kadar az komite ödüyorsunuz. Çalışmanız onaylandıktan sonra ödemeyi almanız 10 gün sürebiliyor fakat sistemli çalışıyorsanız haftalık ödeme alabilirsiniz.

3️⃣ CardSell

CardSell, hediye kartları satabildiğiniz tanınan bir site. Kullanmadığınız ikram kartlarınız varsa, CardSell’de satabilir ve ister nakit alır isterseniz de öteki bir ikram kartıyla değiştirebilirsiniz. İkram kartlarınızı CardSell’e fiyatsız gönderebiliyorsunuz, gönderme süreci de epeyce kolay. 48 saat içinde de paranız PayPal hesabınızda oluyor.

4️⃣ Mobrog

Şinasi Kaya: İnternetten Para Kazanma Yolları: Meskende Online Para Kazandıran Siteler 15 Mobrog, anketlerle internetten para kazanabileceğiniz sitelerden biri ve hesap oluşturma süreci fiyatsız. Pekala, neden online anket? Daha âlâ pazar konumlandırması, eser tanıtımı, müşterilerin tercihini manaya ve eğilimlerini tahlil etme, mevcut müşteri tabanını manaya ve daha birçok nedenden anketler düzenleniyor fakat dijitalleşme anket işini de kolaylaştırdı. Şirketlerin pazarda proaktif olmasına yardımcı oldu. Çevrimiçi anketler çok süratli ve kısa vakitte kar elde edebiliyorsunuz.

5️⃣ Etsy

Etsy, bayanların daha çok ilgisini çekecek, bilhassa el işi eserlerinin satıldığı bir site. Özel takılar vb. işleri yapabilen biriyseniz eserlerinizi satabileceğiniz en uygun platformlardan biri. Kendi yaptığınız eserleri satacağınızdan ne yaptığınıza yahut sattığınıza bağlı olarak ödemeyi almanız bir hafta yahut birkaç saat sürebilir. Etsy’de üç ay boyunca satış yaptığınızda ödemenizi sonraki gün alabiliyorsunuz.

İster freelance, ister yarı vakitli, isterseniz de tam vakitli çalışma kararı alın, internetten para kazanmak için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın. 1 saatte para kazanma elbette mümkün lakin mecnun üzere para kazanmak istiyorsanız, anket doldurarak, reklam görüntüleri izleyerek para kazanabileceğinizi söyleyen sitelerden uzak durun. İnternet üzerinden nasıl para kazanılır, hangi işler yapılabilir diyenler için iş fikirleri burada paylaştık.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar