Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaMobiliOS 16.5 Önümüzdeki Hafta Yayınlanabilir

iOS 16.5 Önümüzdeki Hafta Yayınlanabilir

Apple, önümüzdeki günlerde iOS 16.5’i yayınlamayı planlıyor. Kaynaklara nazaran sürüm, “20F65” yapı numarasına sahip olacak. Ayrıyeten yeni sürümün Mart sonundan beri beta testinde olduğunu belirtelim. Şimdiye kadar iOS 16.5 ile birlikte News uygulamasına spor sekmesinin geleceğini ve Siri ile ekran kaydı alınabileceğini öğrendik.

Şinasi Kaya: Ios 16.5 Önümüzdeki Hafta Yayınlanabilir 1
Şirket iOS 16.5’te Haberler uygulamasına bir Spor sekmesi ekleyerek favori gruplarınız ve liglerinizle ilgili haberlere, skorlara ve programlara kolaylıkla erişmenizi sağlıyor. Bu bilgiler daha evvel Bugün sekmesinde yer alıyordu lakin Apple’ın hizmetlerindeki spor içeriğini daha da derinleştirmeye devam etmesi nedeniyle artık daha besbelli bir formda yer alıyor.

Yeni sürümle eklenen küçük ancak kullanışlı bir özellik de Siri‘den ekran kaydı başlatmasını isteme özelliği. Ekran kaydını başlatmak için “Hey Siri, ekran kaydı başlat” diyebilir ve istediğinizde Siri’den kaydı durdurmasını isteyebilirsiniz. Özelliği Ayarlar > Kontrol Merkezi’nde aktifleştirdikten sonra da başlatabilirsiniz. Pekala siz iOS 16.5 hakkında ne düşünüyorsunuz?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar