Çarşamba, Şubat 8, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobiliOS 16 Public Beta Yayınlandı

iOS 16 Public Beta Yayınlandı

Apple tarafından merakla beklenilen iOS 16 Public Beta sürümü kullanıcılara sunuldu. Böylece şirket ‌iOS 16‌ beta testi sürecini WWDC 2022 etkinliğinden bu yana ilk kez halka açmış oldu.

Apple’ın beta test programına kaydolan açık beta test kullanıcıları, uygun sertifikayı Public Beta web sitesinden yükledikten sonra iOS ve iPadOS 15 güncellemelerini kablosuz olarak indirebiliyor.

‌iOS 16 özelleştirilebilir duvar kağıtları ve elden geçirilmiş bir Kilit Ekranı getiriyor. Ek olarak bildirimler ekranın altından gelecek şekilde güncellenmiş durumda. Çoklu Kilit Ekranları da destekleniyor ve Odak modları ile bağlanabiliyor.

Mesajlar uygulaması, mesajları düzenlemeyi, silmeyi ve ayrıca mesajları okunmamış olarak işaretlemeyi destekliyor. SharePlay artık FaceTime ile sınırlı değil. Bu nedenle Mesajlar, birbirleriyle içerik paylaşan kişiler arasındaki iletişim için kullanılabiliyor. ‌Ayrıca FaceTime‌ aramaları bir cihazdan diğerine aktarılabiliyor ve Sağlık uygulaması da aldığınız vitaminler ile ilaçları takip etmek için yeni bir İlaçlar özelliği kazanıyor.

Apple, parolaları Passkeys ile değiştiriyor ve Safari artık ortak çalışma için Paylaşılan Sekme Gruplarını destekliyor. Mail uygulamasında e-postaları planlayabiliyor, göndermeyi iptal edebiliyor ve takip hatırlatıcıları alabiliyorsunuz. Bununla birlikte Haritalar uygulaması çok duraklı yönlendirmeyi desteklemeye başladı. iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı da fotoğrafları aile üyeleriyle paylaşmak için uygun bir yol sunuyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar